نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انعقاد قرارداد ۱۰۰ میلیونی بین واحد علوم و تحقیقات و سازمان جنگل‌ها

رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دانشکده در راستای توسعه پایدار، درآمدزایی و تحقق سیاست کلی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تامین هزینه‌های این دانشگاه از محلی به جز شهریه دانشجویان، اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌ها و قراردادهایی با سازمان‌ها و مراکز پژوهشی و نیز ارتباط با مراکز تحقیقاتی علمی و کشاورزی کرده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترهادی کیادلیری با بیان اینکه درآمد حاصل از شهریه دانشجویان، پایدار و همیشگی نخواهد بود، اظهار کرد: باید به فکر منابع جایگزین برای افزایش درآمدزایی در دانشگاه‌ها باشیم تا بتوان در ارتقای سطح کیفی و کمی دانشگاه‌ها به بهترین نحو عمل کرد.

وی به رسالت اساتید و دانشجویان کشور برای ارائه راهکارهای عملی و کارشناسی در جهت رفع مشکلات کشور اشاره و تصریح کرد: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات به عنوان اولین گام، اقدام به انعقاد تفاهم نامه و قراردادهایی با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور کرده که در حال حاضر طرحی پژوهشی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان با این سازمان منعقد شده و در حال انجام است، همچنین چندین طرح دیگر نیز در مرحله پیگیری و اجرائی شدن قرار دارد.

رییس انجمن جنگلبانی ایران، افزود: درگذشته نیز تفاهم نامه‌هایی با سازمان‌ها ومراکز تحقیقاتی داشته‌ایم، که تنها به واسطه روابط شخصی اساتید و اعضای هیات علمی با آن سازمان‌ها بوده است که باید این روابط سازماندهی شده، برنامه ریزی شده و منظم در قالب تفاهم نامه با این دانشکده صورت گیرد.

وی با بیان این مطلب که کشاورزی، منابع طبیعی و آب از جمله چالش‌های مهم کشور بوده و عدم توجه به آنها مخاطره آمیز است، افزود: در برنامه‌ای مدون سعی بر برقراری ارتباط و گسترش همکاری‌های دو جانبه با سایر سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی از جمله وزارت نیرو و بخش‌های مختلف کشاورزی در کشور داریم.

کیادلیری به راه‌اندازی کلینیک گیاه پزشکی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مدون دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات خبرداد و گفت: مجموعه واحد علوم و تحقیقات با ظرفیت‌ها و امکانات ویژه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند با سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور همکاری‌های گسترده و موثر داشته باشد.

رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات به ظرفیت‌های بسیار بالای علمی این دانشکده اعم از اساتید و دانشجویان پژوهشگر و آزمایشگاه‌های تخصصی مجهز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷۷ استاد تمام وقت و نیمه وقت متخصص و ۲۵۰۰ دانشجوی علاقه‌مند به فعالیت‌های تحقیقاتی در این دانشکده مشغول به پژوهش و تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: حضور دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت‌های تحقیقاتی یکی از مهمترین مزیت‌های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات نسبت به سایر مراکز تحقیقاتی است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم