نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه گیلان با دانشگاه آستراخان روسیه

رییس دانشگاه گیلان از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه گیلان با دانشگاه آستراخان روسیه خبر داد.

دکتر احمد رضی در حاشیه نشست امضای تفاهم‌نامه دانشگاه گیلان با دانشگاه آستراخان روسیه که در سالن کنفرانس دانشگاه گیلان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، اظهار کرد: تبادل استاد و دانشجو و گسترش فعالیتهای علمی، فناوری و تحقیقاتی از بندهای تفاهم نامه بود.

وی از ارتباط میان دانشگاه گیلان و دانشگاه‌های آستراخان طی ۲ دهه گذشته خبر داد و گفت: برای اولین بار ۱۰ سال پیش تبادل دانشجو میان دانشگاه گیلان و دانشگاه آستراخان روسیه آغاز شد.

رضی با اشاره به اینکه هم اکنون تبادل دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی و روسی در دانشگاه‌های دو استان صورت می‌گیرد تصریح کرد: دانشجویان در رشته زبان روسی دوره کارورزی شان را در دانشگاه‌های روسیه و دانشجویان روسی نیز دوره کارورزی زبان فارسی را در دانشگاه گیلان طی می‌کنند.

وی ارتقای زمینه‌های همکاری بیشتر میان دانشگاه‌های دو استان را مهمترین هدف این نشست خواند و افزود: تاکنون همکاری های ما در حوزه آموزشی، فرهنگی و ورزشی بوده است و تلاش بر این است تا در حوزه پژوهشی و فناوری نیز همکاریها گسترش یابد.

رضی اضافه کرد: پیش از این نیز این دو دانشگاه در رشته‌های زبان و ادبیات، محیط زیست، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و شیلات همکاری خوبی داشتند.

وی از تبادل استاد میان دانشگاه گیلان و آستراخان خبر داد و یادآور شد: از مهر آینده علاوه بر دانشجویان، استادان نیز در دانشگاه‌های دو کشور علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تدریس خواهند کرد.

رضی یادآور شد: در این نشست مقرر شد تا نمایشگاهی از توانمندیهای محصولات دانش بنیان برای هر دو استان برگزار شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست طرفین ایرانی و روسی بر لزوم آمادگی جهت گسترش فعالیتهای آموزشی و پژوهشی میان دو دانشگاه تاکید کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم