نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انجمن‌های علمی عاملی برای افزایش بنیه علمی دانشجویان است

مدیرگروه فنی مهندسی دانشگاه پیام‌ نور بیرجند گفت: محور اصلی فعالیت‌های انجمن‌های علمی حرکت و تلاش در راستای افزایش بنیه علمی دانشجویان با انجام فعالیت‌های علمی است.

سیدعلیرضا محمدزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه در دانشگاه پیام‌ نور برای هر گروه یک انجمن‌ علمی تعریف شده است، گفت: در حال حاضر ۹ گروه در دانشگاه وجود دارد که برای هر گروه یک انجمن علمی فعالیت دارد اما به دلیل وجود زیرشاخه‌های گروه رشته‌ها تفکیک می‌شود به ازای هر رشته یک انجمن علمی بسته به نیاز دانشگاه پیش‌بینی شده است.

وی از وجود ۱۵ انجمن علمی فعال در دانشگاه پیام‌نور خبر داد و افزود: انجمن‌های علمی بسته به استقبال و فعالیت دانشجویان است و هر چقدر دانشجویان از انجمن‌های علمی استقبال کنند تعداد انجمن‌های علمی فعال بیشتر خواهد بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌ نور بیرجند اظهار کرد: سال گذشته اولین نشست کارگاه انجمن‌های علمی دانشگاه با حضور ۱۵۰ نفر از فعالان انجمن‌ علمی برگزار شد.

محمدزاده برگزاری همایش‌، چاپ نشریات، ارائه مقالات علمی را از جمله فعالیت‌های انجمن‌های علمی عنوان کرد و افزود: سال گذشته انجمن علمی رباتیک دانشگاه پیام‌نور بیرجند با کمک فعالیت‌های اعضا میزبان چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه‌های کشور بود.

وی اظهار کرد: دانشجویان با شرکت در انجمن‌های علمی ارتباط خود با اساتید را بیشتر کنند و با کمک اساتید کارهای علمی شایسته‌ای را انجام دهند.

مدیرگروه فنی مهندسی دانشگاه پیام‌نور بیرجند با اشاره به اینکه بودجه فعالیت انجمن‌های علمی از محل اعتبارات فرهنگی تامین می‌شود، گفت: برای انجام فعالیت‌های علمی با کمبود بودجه مواجه هستیم و این امر باعث کاهش فعالیت انجمن‌های علمی در دانشگاه می‌شود.

محمدزاده با اشاره به اینکه تعداد انجمن‌های علمی دانشگاه پیام‌نور با سایر دانشگاه‌ها غیرقابل مقایسه است، تصریح کرد: در دانشگاه‌ پیام‌ نور دانشجویان بیشتر وقت خود را صرف کسب درآمد می‌کنند و به همین دلیل زمان اندکی برای حضور در فعالیت‌های دانشگاهی دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم