نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انجام مصاحبه‌های معرفی‌شدگان بورس خارج در خرداد / بازنگری آیین‌نامه مربیان

رئیس سازمان دانشجویان با اشاره به اعلام دو برابر ظرفیت بورس خارج توسط سازمان سنجش به سازمان دانشجویان از بازنگری آیین نامه مربیان برای استفاده از بورس خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجتبی صدیقی در نشستی خبری با اشاره به ظرفیت ۱۱۰ نفر برای بورس خارج در سال ۹۳ گفت: دو برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش به ما اعلام شده و در خردادماه مصاحبه‌های علمی و بررسی سوابق این دانشجویان انجام می‌شود که در نهایت نصف آنها را انتخاب خواهیم کرد.

وی درباره محدودیت اعزام به کشورهای مختلف اظهار کرد: بسیاری از دانشجویان سوال کرده بودند که آیا محدودیت اعزام به کشورهای مختلف وجود دارد یا خیر؟ و ما از همینجا اعلام می‌کنیم در قریب به اتفاق کشورها مشکلی برای اعزام وجود ندارد.

رئیس سازمان دانشجویان افزود: در عین حال معتقدیم اکنون که سرمایه گذاری زیادی برای بورس می‌کنیم باید بهترین‌ها به بهترین‌ مکان‌ها اعزام شوند.

صدیقی با بیان اینکه درباره بورس داخل نیز فراخوان جذب در اردیبهشت ماه اعلام شد و ضوابط و شرایط بورسیه‌ها بررسی و اعلام می‌شود تصریح کرد: برای بورس داخل حداقل معدل تراز شده کارشناسی ۱۵ و کارشناسی ارشد ۱۷ خواهد بود که نحوه ترازبندی را سازمان سنجش اعلام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین اعلام کرده بودیم که این افراد جزو ۱۰ درصد اول فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد خود باشند که برای سهولت کار این میزان را به ۲۰ درصد تغییر دادیم.

رئیس سازمان دانشجویان با بیان اینکه ظرفیت بورس داخل حدود ۲۰۰ نفر اعلام شد، تصریح کرد: این موضوع مورد سوال بود که چرا ظرفیت کمی اعلام شده، بنابراین باید بگویم بورس داخل برای دانشگاه‌های بزرگ نخواهد بود و دانشگاه‌های بزرگ با توانایی خود می‌توانند از بین دانشجویان دکتری، هیئت علمی خود را تامین کنند.

صدیقی افزود: فقط دانشگاه‌های کوچک که نیاز به عضو هیئت علمی و در جذب آن مشکل دارند بورس داخل خواهند داشت.

وی با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها در رشته‌هایی درخواست بورس داشتند که در آن مجوز نداشتند که به طبع این رشته‌ها حذف شد، گفت: این کار توسط مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم انجام شده و ما فقط مجری هستیم اما احتمالا لیست تکمیلی نیز برای بورس داخل وجود داشته باشد که ظرفیت بیش از ۲۰۰ نفر شود.


رئیس سازمان دانشجویان همچنین با اشاره به بازنگری آیین نامه مربیان برای استفاده از بورس، اظهار کرد: برای مربیان ۶۰ درصد امتیاز جدول ارتقای اعضای هیئت علمی ضروری است که باید یک سال سابقه خدمت و شرط سنی را نیز داشته باشند. دانشگاه‌ها نیز بر اساس ظرفیتی که در تابستان به آنها اعلام خواهد شد می‌توانند پذیرش داشته باشند.

صدیقی خاطر نشان کرد: بنابراین آیین نامه مربیان یک تغییر کیفی داشته که منتظر تایید وزیر علوم هستیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم