نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انجام فعالیت‌های فرهنگی دانشجو محور موفقیت را تضمین می‌کند

مشاور معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حضور هیات نظارت در واحدهای دانشگاهی به منظور تسریع در رفع مشکلات و چالش‌های فرهنگی واحدها می‌باشد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام مرتضی اشراقی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد گرگان با اشاره به وظیفه هیات نظارت و ارزشیابی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توجه ویژه به موضوع فرهنگ و اعتلای مبانی اخلاقی، افزود: بررسی وضعیت فرهنگی واحدها بر همین اساس صورت می پذیرد و تلاش می شود تا دراین بازدیدها مشکلات و چالش‌های فرهنگی واحدها بررسی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه موضوع فرهنگ در دانشگاه به عنوان بحث حاشیه‌ای و فوق برنامه‌­ای نیست، تصریح کرد: درعرصه فعالیت فرهنگی در دانشگاه باید اعتلای فرهنگی و اعتلای نظام اخلاقی دانشگاهیان مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام اشراقی با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های فرهنگی با حضور دانشجو و دانشجو محور بودن موفقیت را تضمین خواهد کرد، یادآور شد: شورای فرهنگی با حضور بزرگان فرهنگ کشور در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده است و مصوبات آن در راستای فعالیت‌های دفاتر فرهنگ واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در ۸ محور ابلاغ شده است و واحدها نیز موظف هستند برنامه­‌های خود را در این راستا انجام دهند.

وی با توجه به لزوم رفع شبهات دینی برای دانشجویان، تاکید کرد: نگاه مقام معظم رهبری و دیدگاه‌­های معظم له می‌­بایست مورد عنایت کارشناسان و مشاوران در این زمینه قرار گیرد و از حضور کارشناسان خبره و توانمند در راستای تببین نظرات ایشان در رفع شبهات اعتقادی بهره جست.

اشراقی با بیان اینکه در فعالیت‌های فرهنگی باید از پتانسیل کانون‌­های دانشجویی، بسیج دانشجویی و کارشناسان مورد اقبال دانشجویان استفاده شود، اظهار داشت: ارتقاء فضای معنوی دانشگاه باید مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا هیات رییسه دانشگاه می توانند از فضای مسجد دانشگاه جهت برگزاری جلسات عمومی با دانشجویان استفاده کنند.

مشاور معاون فرهنگی دانشگاه در ادامه افزود: محیط معنوی می تواند بر رفتار، گفتار و نوع تعامل افراد تاثیر گذار باشد و با استفاده از فضای مقدس مسجد دانشگاه در برگزاری جلسات می توان به تعالی اخلاق کمک کرد.

مسئول هیات نظارت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: اخلاق دانشجویان می تواند بر اخلاق شهرها و شهروندان تاثیر بگذارد و پرورش فضائل اخلاقی در دانشگاه می‌­تواند به رشد اخلاقی جامعه بیانجامد.

براین اساس، مشاور معاون فرهنگی دانشگاه و هیات اعزامی به مدت ۲ روز با حضور در استان گلستان از واحدهای بندرگز، گرگان، علی آبادکتول، آزادشهر و گنبدکاوس بازدید و در جلسات شورای فرهنگی این واحدها حضور خواهند یافت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم