www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد معاون دانشگاه پیام نور از فقدان عدالت در سرانه دانشجویی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور با انتقاد از نبود عدالت در سرانه دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: در حال حاضر سرانه دانشجویی در دانشگاههای تهران ۱۵ میلیون تومان، در دانشگاههای متوسط ۱۰ میلیون تومان ولی در دانشگاه پیام نور ۲۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر محمدعلی کریمی صبح امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه باز است اظهار کرد: متاسفانه در جامعه تصور می کنند دانشگاه پیام نور یک دانشگاه مجازی است این در شرایطی است که براساس اساسنامه دانشگاه پیام نور و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه باز است.

وی با اشاره به مفهوم دانشگاه باز گفت: دانشگاه باز یعنی از استفاده از همه شیوه‌ها برای آموزش که در این میان از شیوه‌های سنتی و به روز و الکترونیکی استفاده کرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه در زمان تاسیس دانشگاه پیام نور مجازی به شکل کنونی وجود نداشت بیان کرد: متاسفانه در جامعه دانشگاه پیام نور را به عنوان یک دانشگاهی که از شیوه‌های مجازی برای آموزش استفاده می‌کند نام برده می‌شود.

کریمی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از همه شیوه‌ها برای آموزش استفاده می‌کند گفت: خوشبختانه شیوه‌های آموزشی این دانشگاه برای نسل جدید پذیراتر است.

وی با انتقاد از نبود عدالت در سرانه دانشجویی دانشگاههای کشور گفت: در حال حاضر سرانه دانشجویی در دانشگاههای تهران ۱۵ میلیون تومان، در دانشگاههای متوسط ۱۰ میلیون تومان ولی در دانشگاه پیام نور ۲۰۰ هزار تومان است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشوربا بیان اینکه دانشگاه پیام نور تنها ۲ درصد از سهم اعتبارات دولتی را به خود اختصاص داده است گفت: متاسفانه به علت کمبود منابع مالی، باید سایر نیازهای مالی و اعتباری این دانشگاه از محل شهریه دانشجویان تامین شود.

کریمی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۳۹ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند گفت: این دانشگاه توانسته است سهم قابل توجهی از جمعیت دانشجویی کشور را در خود جای دهد اما در مقابل سهم کمی از اعتبارات دولتی را در اختیار دارد.

وی ضریب دانشجو به استاد در دانشگاه پیام نور را ۲۰۰ به یک اعلام کرد و خاطر نشان کرد: از دولت و نمایندگان مجلس تقاضا داریم نسبت به افزایش سهم سرانه دانشجویی دانشگاه پیام نور توجه بیشتری داشته باشند تا این دانشگاه بتواند بیش از گذشته به رسالت و هدف خود در حوزه علم و دانش توجه کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم