نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد معاون دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام از برنامه‌های هفته کودک

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: چرا باید برنامه‌های اجرایی سال‌های قبل بدون هیچ‌گونه تغییری تکرار ‌شود و یا اینکه با وجود روبرو بودن با بحران‌های مختلف مثل کم‌آبی، معضلات زیست‌محیطی، خشک‌شدن بلوط‌ها و… نباید برنامه‌های جدیدی طراحی شود،

«راضی ناصری‌فر» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: با توجه اهمیت هفته کودک دانشگاه علوم پزشکی برای هر روز این هفته یک نام خاص را برگزیده و این هفته را با شعار «سلام، من کودکم» برای رعایت حقوق کودکان نامگذاری کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه چرا باید برنامه‌های اجرایی سال‌های قبل بدون هیچ‌گونه تغییری تکرار ‌شود و یا اینکه با وجود روبرو بودن با بحران‌های مختلف مثل کم‌آبی، معضلات زیست‌محیطی، خشک‌شدن بلوط‌ها و… نباید برنامه‌های جدیدی طراحی شود، ادامه داد: عمقی‌ نگاه کردن به حوزه کودک یک نیاز است بدین‌جهت در هفته کودک باید به دنبال فرهنگ‌سازی و تفهیم این مشکلات و راهکارها به بچه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در زندگی ماشینی کنونی بچه‌ها کم‌تحرک شده‌اند بگونه‌ای که ۳۳ درصد آنها اصلاً تحرک ندارند و لازم است در چنین جشنواره‌های بازی‌های محلی راه انداخته شود، خاطر نشان داد: با توجه به اینکه ۸۸ درصد بچه‌ها تمایل به استفاده از فست‌فودها دارند و خانواده‌ها به سادگی از روی موضوع گذر می‌کنند سعی شود روز جهانی کودک بستری برای صبحانه و تغذیه سالم فراهم گردد و علاوه بر آن راجب حفظ سلامت با آنها صبحت شود و البته آموزش‌های مدون و مستمری در نظر گرفته شود.

رییس مرکز بهداشت استان ایلام تصریح کرد: با توجه به معضل استفاده از تبلت در میان فرزندان خردسال، زمینه‌ی فراهم شود تا مباحث روان‌شناسانه با محوریت سلامت روان مورد توجه قرار گیرد.

ناصری‌فر افزود: به دلیل شور و هیجان نهفته در کودکان نباید آنها را وارد دنیای رسمی بزرگسال کرد و بهتر است سخنرانی‌ها را از جشنواره‌ی روز کودک به حداقل رساند و یک غرفه‌ی فرهنگی هنری با سبک و سیاق شاد و پر انرژی جایگزین کنیم.

وی گفت: شبکه بهداشت خانواده‌ی شهرستان ایلام اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت در نمایشگاه روز جهانی کودک در محل چغاسبز کرده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم