نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد روزنامه‌نگار ترکیه‌ای از ترویج فرهنگ بیگانه در دانشگاه‌های این کشور

یک روزنامه نگار مطرح و طرفدار دولت ترکیه دانشگاه‌های معروف این کشور را آماج انتقادات خود قرار داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «یوسف کاپالان»، روزنامه‌نگار و مقاله‌نویس شناخته شده و طرفدار دولت ترکیه با انتقاد از دانشگاه‌های مطرح این کشور از دولت خواست به جای این دانشگاه‌ها، دانشکده‌هایی را جایگزین کند تا به دانشجویان فرهنگ ترکیه را بیاموزند. وی مدعی شد دانشجویان ترکیه عامل ترویج فرهنگ بیگانه شده‌اند.

کاپالان گفت: دانشگاه «بغازیچی» استانبول، دانشگاه صنعتی خاورمیانه‌ای آنکارا و دانشگاه «بیلکنت» باید خراب شوند و در عوض دانشگاه‌هایی جای آنها را بگیرند که فرهنگ ملی ترکیه را بین دانشجویان این کشور ترویج کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تودی زمان ترکیه،‌ این خواسته کاپالان یکی از ۲۰ پیشنهاد وی به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی همچنین پیشنهاد کرد که دانشگاه‌های قرآنی که مطالعات پیشگامانه‌ای را انجام می‌دهند در کنار موسسات تدریس سایر ادیان در این کشور تاسیس شوند. از پیشنهادهای دیگر کاپالان می‌توان به اصلاحات جدی در «آموزش، فرهنگ و رسانه» این کشور برای پاسداری از جوانان این کشور در افتادن به دام بردگان فرهنگ غرب و بیگانه اشاره کرد. وی تصریح کرد که اگر این اصلاحات انجام نشود، فرهنگ ترکیه طی ۲۰ سال آینده منقرض خواهد شد.

بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی هیئت آموزش عالی ترکیه (YOK) در سال ۲۰۱۳ میلادی در حال حاضر ۱۷۰ دانشگاه در ترکیه فعال هستند و سه دانشگاهی که «کاپالان» پیشنهاد تعطیلی آنها را داده جزو سه دانشگاه مطرح این کشور محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم