نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد روزنامه‌نگار ترکیه‌ای از ترویج فرهنگ بیگانه در دانشگاه‌های این کشور

یک روزنامه نگار مطرح و طرفدار دولت ترکیه دانشگاه‌های معروف این کشور را آماج انتقادات خود قرار داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «یوسف کاپالان»، روزنامه‌نگار و مقاله‌نویس شناخته شده و طرفدار دولت ترکیه با انتقاد از دانشگاه‌های مطرح این کشور از دولت خواست به جای این دانشگاه‌ها، دانشکده‌هایی را جایگزین کند تا به دانشجویان فرهنگ ترکیه را بیاموزند. وی مدعی شد دانشجویان ترکیه عامل ترویج فرهنگ بیگانه شده‌اند.

کاپالان گفت: دانشگاه «بغازیچی» استانبول، دانشگاه صنعتی خاورمیانه‌ای آنکارا و دانشگاه «بیلکنت» باید خراب شوند و در عوض دانشگاه‌هایی جای آنها را بگیرند که فرهنگ ملی ترکیه را بین دانشجویان این کشور ترویج کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تودی زمان ترکیه،‌ این خواسته کاپالان یکی از ۲۰ پیشنهاد وی به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی همچنین پیشنهاد کرد که دانشگاه‌های قرآنی که مطالعات پیشگامانه‌ای را انجام می‌دهند در کنار موسسات تدریس سایر ادیان در این کشور تاسیس شوند. از پیشنهادهای دیگر کاپالان می‌توان به اصلاحات جدی در «آموزش، فرهنگ و رسانه» این کشور برای پاسداری از جوانان این کشور در افتادن به دام بردگان فرهنگ غرب و بیگانه اشاره کرد. وی تصریح کرد که اگر این اصلاحات انجام نشود، فرهنگ ترکیه طی ۲۰ سال آینده منقرض خواهد شد.

بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی هیئت آموزش عالی ترکیه (YOK) در سال ۲۰۱۳ میلادی در حال حاضر ۱۷۰ دانشگاه در ترکیه فعال هستند و سه دانشگاهی که «کاپالان» پیشنهاد تعطیلی آنها را داده جزو سه دانشگاه مطرح این کشور محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم