نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد روزنامه‌نگار ترکیه‌ای از ترویج فرهنگ بیگانه در دانشگاه‌های این کشور

یک روزنامه نگار مطرح و طرفدار دولت ترکیه دانشگاه‌های معروف این کشور را آماج انتقادات خود قرار داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «یوسف کاپالان»، روزنامه‌نگار و مقاله‌نویس شناخته شده و طرفدار دولت ترکیه با انتقاد از دانشگاه‌های مطرح این کشور از دولت خواست به جای این دانشگاه‌ها، دانشکده‌هایی را جایگزین کند تا به دانشجویان فرهنگ ترکیه را بیاموزند. وی مدعی شد دانشجویان ترکیه عامل ترویج فرهنگ بیگانه شده‌اند.

کاپالان گفت: دانشگاه «بغازیچی» استانبول، دانشگاه صنعتی خاورمیانه‌ای آنکارا و دانشگاه «بیلکنت» باید خراب شوند و در عوض دانشگاه‌هایی جای آنها را بگیرند که فرهنگ ملی ترکیه را بین دانشجویان این کشور ترویج کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تودی زمان ترکیه،‌ این خواسته کاپالان یکی از ۲۰ پیشنهاد وی به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی همچنین پیشنهاد کرد که دانشگاه‌های قرآنی که مطالعات پیشگامانه‌ای را انجام می‌دهند در کنار موسسات تدریس سایر ادیان در این کشور تاسیس شوند. از پیشنهادهای دیگر کاپالان می‌توان به اصلاحات جدی در «آموزش، فرهنگ و رسانه» این کشور برای پاسداری از جوانان این کشور در افتادن به دام بردگان فرهنگ غرب و بیگانه اشاره کرد. وی تصریح کرد که اگر این اصلاحات انجام نشود، فرهنگ ترکیه طی ۲۰ سال آینده منقرض خواهد شد.

بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی هیئت آموزش عالی ترکیه (YOK) در سال ۲۰۱۳ میلادی در حال حاضر ۱۷۰ دانشگاه در ترکیه فعال هستند و سه دانشگاهی که «کاپالان» پیشنهاد تعطیلی آنها را داده جزو سه دانشگاه مطرح این کشور محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم