نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد دبیر شورای داروسازی از حذف حق فنی بدون نظرخواهی از وزارت بهداشت

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت ابطال مصوبه تعرفه‌های داروسازان را از سوی دیوان عدالت اداری را امری غیرکارشناسی دانست و گفت: حذف تعرفه‌های حق فنی، اجحاف به این رشته و تمام فعالان حوزه داروسازیست.

دکتر حمید اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در رابطه با ابطال مصوبه تعرفه‌های داروسازی باید با استفاده از نظر مراجع ذی‌ربط مانند وزارت بهداشت و انجمن صنفی داروسازان انجام شود، اظهارکرد: این مصوبه در سال‌های اخیر معتبر بوده و با توجه به واقعیت‌های موجود در جامعه اجرا شده است. بنابراین امیدوارم با استفاده از نظر کارشناسان و تصمیم‌گیری دقیق‌تر، این تصمیم اخیر دیوان اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه عدم ارائه خدمت از سوی داروسازان در داروخانه‌ها اظهارنظری کاملا غیرتخصصی است، تصریح کرد: مگر می‌شود داروخانه‌ای خدمت ارائه ندهد، در حالی که حضور دکتر داروساز در داروخانه‌ها الزامیست و این داروسازان مشاوره‌های دارویی به مردم می‌دهند.

به گفته دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی، حضور داروساز در داروخانه‌ها برای ارائه مشاوره‌های دارویی الزامی است. مگر اینکه کسانی که مصوبه تعرفه‌های حق فنی را لغو کرده‌اند، معتقد باشند به حضور داروساز در داروخانه نیازی نیست.

وی با اشاره به اینکه داروسازان همواره آماده ارائه مشاوره‌های دارویی به مردم هستند، گفت: اگر مردم از این مشاوره‌های دارویی استفاده نمی‌کنند، ایرادی به داروسازان وارد نیست، حضور داروساز و ارائه خدمات دارویی و مشاوره دلیل کافی است برای آنکه حق دریافت تعرفه داروسازی به عنوان حق فنی را داشته باشد.

اکبری در خاتمه با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال جمع کردن مدارک و دلایل کارشناسی در این زمینه است و از طریق مراجع قانونی اقدام خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد این مساله به زودی حل و فصل شده و مصوبه حق فنی داروسازان اصلاح و اجرا شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم