نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد از طرح وزیر کشور انگلیس برای عدم تمدید ویزای فارغ‌التحصیلان

طرح وزیر کشور انگلیس برای عدم تمدید دوره اقامت فارغ‌التحصیلان خارجی در این کشور پس از پایان دوره تحصیل با انتقاد شدید جامعه علمی این کشور مواجه شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ترزا می» به تازگی گفته است از طرحی حمایت می کند که براساس آن دانشجویان خارجی، بلافاصله پس از پایان تحصیل باید به کشورشان بازگردند و ویزای آنها دیگر مانند قبل تمدید نشود. منتقدان «می‌» می‌گویند چنین طرحی مانع استخدام پژوهشگران برجسته خواهد شد و همچنین به اعتبار دانشگاه‌های انگلیس آسیب می‌زند.

وزارت کشور انگلیس اعلام کرده است که “بهترین و درخشان‌ترین” افراد هم ابتدا باید به کشورشان برگردند و بعد برای استخدام در مشاغل این کشور تقاضایشان را مطرح کنند. این پیشنهاد که وزیر کشور هم از آن حمایت می‌کند، قانون فعلی را منسوخ خواهد کرد. براساس قوانین فعلی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور اجازه دارند که بعد از فراغت از تحصیل برای یادگیری مهارت‌های شغلی یک دوره چهار ماهه در این کشور بمانند. منتقدان اما می‌گویند این طرح مغایر تعهداتی است که هفته گذشته در استراتژی علم و نوآوری دولت تدوین شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، «سارا مین»، مدیر کمپین علوم و مهندسی در این باره می‌گوید: متاسفم که دولت مصمم است تا با طرح مهاجرتش، تعهدات علمی خودش را بی‌نتیجه بگذارد. این طرح دانشمندان برجسته و مهندسان را از آمدن به انگلیس می‌ترساند.

دانشجویان خارجی منبع درآمد مهمی برای دانشگاه‌های انگلیس و کل این کشور محسوب می‌شوند.

کشورهایی از قبیل آمریکا، استرالیا و کانادا به فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه‌هایشان یک ویزای کار ۱۲ ماهه می‌دهند که از ویزای چهار ماهه انگلیس طولانی‌تر است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم