نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتقاد از طرح وزیر کشور انگلیس برای عدم تمدید ویزای فارغ‌التحصیلان

طرح وزیر کشور انگلیس برای عدم تمدید دوره اقامت فارغ‌التحصیلان خارجی در این کشور پس از پایان دوره تحصیل با انتقاد شدید جامعه علمی این کشور مواجه شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ترزا می» به تازگی گفته است از طرحی حمایت می کند که براساس آن دانشجویان خارجی، بلافاصله پس از پایان تحصیل باید به کشورشان بازگردند و ویزای آنها دیگر مانند قبل تمدید نشود. منتقدان «می‌» می‌گویند چنین طرحی مانع استخدام پژوهشگران برجسته خواهد شد و همچنین به اعتبار دانشگاه‌های انگلیس آسیب می‌زند.

وزارت کشور انگلیس اعلام کرده است که “بهترین و درخشان‌ترین” افراد هم ابتدا باید به کشورشان برگردند و بعد برای استخدام در مشاغل این کشور تقاضایشان را مطرح کنند. این پیشنهاد که وزیر کشور هم از آن حمایت می‌کند، قانون فعلی را منسوخ خواهد کرد. براساس قوانین فعلی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور اجازه دارند که بعد از فراغت از تحصیل برای یادگیری مهارت‌های شغلی یک دوره چهار ماهه در این کشور بمانند. منتقدان اما می‌گویند این طرح مغایر تعهداتی است که هفته گذشته در استراتژی علم و نوآوری دولت تدوین شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، «سارا مین»، مدیر کمپین علوم و مهندسی در این باره می‌گوید: متاسفم که دولت مصمم است تا با طرح مهاجرتش، تعهدات علمی خودش را بی‌نتیجه بگذارد. این طرح دانشمندان برجسته و مهندسان را از آمدن به انگلیس می‌ترساند.

دانشجویان خارجی منبع درآمد مهمی برای دانشگاه‌های انگلیس و کل این کشور محسوب می‌شوند.

کشورهایی از قبیل آمریکا، استرالیا و کانادا به فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه‌هایشان یک ویزای کار ۱۲ ماهه می‌دهند که از ویزای چهار ماهه انگلیس طولانی‌تر است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم