نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتظار ۳۰ ساله برای ساخت پردیس علوم پزشکی کرمانشاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، ساخت دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه سال آینده به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین کریم با انتقاد از اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته، گفت: این دانشگاه هم اکنون دانشگاه تیپ یک در کشور است، اما با دانشگاه های مشابه و هم رده خود فاصله دارد که باید این فاصله را پر کرد.

وی یادآوری کرد: دورنمای ما برای این دانشگاه تبدیل شدن آن به قطب اصلی آموزش و پژوهش و به علاوه درمان، غذا و دارو است و وزرات هم در این خصوص همکاری های خوبی داشته است.

کریم گفت: ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی نیازمند تکمیل زیرساخت های اساسی است و ما به دلیل کمبود امکانات قادر به توسعه رشته ها تکمیلی نبودیم و در یک حد خاص متوقف ماندیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه باید مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی جایگزین فوق دیپلم و لیسانس شود، تصریح کرد: این کار سطح علمی استان را نیز ارتقاء می دهد.

کریم در ادامه از عدم راه اندازی پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انتقاد کرد و افزود: این طرح ۳۰ سال است که روی زمین مانده و پردیس دانشگاه رازی که همزمان با آن آغاز به کار کرد هم اکنون ۱۰، ۱۵ سال است که احداث شده است.

وی با تاکید بر اینکه این پردیس باید به زیباترین و بهترین نحو راه اندازی شود و یک نماد برای استان کرمانشاه باشد، عنوان کرد: زمینی ۵۵ هکتاری برای این کار در اختیار است، اما تا کنون قدمی برداشته نشده و ما در تلاشیم امسال مقدمات کار را با حمایت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، استاندار و نمایندگان مجلس فراهم کنیم و سال آینده شروع به کار کرده و آن را در مدت کوتاهی به ثمر برسانیم.

کریم در ادامه به احداث دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: این دانشگاه هم اکنون در بیمارستان راه سابق مستقر است که در شأن دانشجویان و اساتیدش که از برترین های کشورند، نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است، احداث این دانشکده ها و فراهم کردن زیرساخت ها هم سطح علمی استان را ارتقاء می دهد و هم به توریسم درمانی کمک می کند و هم می‌تواند عده زیادی که در عراق تشنه آن هستند که برای تحصیل به کرمانشاه بیایند را جذب کند.

وی گفت: هم اکنون دانشجویان پزشکی کرمانشاه از نظر رتبه علمی جایگاه هفتم یا هشتم کشور را دارند، اما به دلیل نبود امکانات از نظر سهم صندلی آخرین رتبه کشور را داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم