www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتشار رتبه‌بندی اعتبار جهانی دانشگاه‌ها در ۲۰۱۵

پنجمین فهرست سالانه ۱۰۰ دانشگاه معتبر جهان در ماه مارس ۲۰۱۵ منتشر می‌شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پنجمین فهرست سالانه ۱۰۰ دانشگاه معتبر و برتر جهان در رتبه‌بندی اعتبار جهانی دانشگاه‌ها که توسط ۱۰ هزار عضو ارشد دانشگاهی از سراسر جهان مورد قضاوت قرار گرفته در یازدهم ماه مارس سال جاری میلادی منتشر می‌شود.

این رتبه بندی بر اساس جامع‌ترین و متوازن‌ترین مطالعات شناخته شده آکادمیک جهانی که تاکنون انجام گرفته، تدوین می‌شود و همچنین در این رتبه بندی، شاخص سالانه و جهانی برتری و اعتبار دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

«فیل بتی» از کارشناسان موسسه رتبه‌بندی دانشگاهی تایمزهایراجوکیشن گفت: فهرست تدوین شده از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان بر اساس نظرات ذهنی و شخصی بوده اما تلاش شده از ایده‌های متفکران ارشد سراسر جهان که درک بهتری از کیفیت آموزش و تحقیقات در تمامی دانشگاه‌ها دارند، استفاده شود.

این رتبه بندی، شاخص برتری جهانی و پیش بینی کننده رتبه جهانی در آینده است زیرا شهرت و اعتبار جهانی تاثیر حقیقی دارد و به نهاد‌های آموزشی کمک می‌کند تا بهترین استعداد‌های جهانی را جذب کنند و به ایجاد همکاری‌های بین المللی قوی و جذب سرمایه کمک نمایند.

«فیل بتی» همچنین اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که بررسی اخیر دقیق‌ترین و جامع‌ترین رتبه بندی انجام شده تاکنون خواهد بود. علاوه بر این تلاش شده تا این اطمینان خاطر حاصل شود که تمامی افراد شرکت کننده در تدوین این رتبه بندی نماینده کشور خود و رشته دانشگاهی‌شان باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، بیشتر افراد شرکت کننده در تدوین این رتبه بندی از رشته‌های مهندسی و فن‌آوری بوده‌اند و علوم اجتماعی و علوم فیزیکی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم