نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتشار بسته آموزشی با موضوع ازدواج دانشجویی

مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از انتشار چهارمین بسته آموزشی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان با موضوع ازدواج دانشجویی خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، مرتضی فاضلی، مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اعلام این خبرگفت : این بسته آموزشی که در آستانه میلاد حضرت رسول(ص) منتشر شده٬ ویژه زوج های دانشجو طراحی گردیده است.

فاضلی افزود در این دوره ی آموزشی عواملی که باعث موفقیت بیشتر دانشجویان دختر و پسر در امر مقدس ازدواج می شود مورد توجه بوده و تلاش شده است محتواهای مناسب برای ارتقای آگاهی و شناخت زوجین از شیوه های ارتباط موثر میان همسران و مهارتهای سازگاری در زندگی بانشاط و موفق ارایه گردد.

مدیر آموزش های فرهنگی نهاد ابراز امیدواری کرد این دوره ی آموزشی به استحکام و پایداری بیشتر ازدواج ها در دوران دانشجویی که از بهترین و موفق ترین نوع ازدواج ها در سطح کشور است کمک کند.

فاضلی با اشاره عناوین و سر فصل های ارایه شده در این دوره افزود : این دوره برای دانشجویان مزدوج طرح ازدواج آسان دانشجوئی شامل ۳ درس می باشد که مجموعا در ۱۵ جلسه ۲۰ دقیقه ای ارایه میگردد .

وی استفاده از اساتید برجسته کشوری در حوزه خانواده در این دوره آموزشی را از نقاط بارز این دوره آموزشی ارزیابی کرد و گفت :حجه الاسلام محسن عباسی ولده از مولفین چندین جلد کتاب در موضوع ازدواج و خانواده٬ دکتر محمود برجعلی از اساتید روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی٬ دکتر حمید حبشی دارنده دکترای حرفه ای و ۱۵ سال سابقه تدریس و روان درمانی بالینی در زمینه مهارتهای زندگی و دکتر ابراهیم رزاقی چهره نام آشنا در حوزه اقتصاد خانواده٬ از اساتید این دوره آموزشی هستند .

مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقا م معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه با اشاره به دروه ی ارایه شده در فصل اول که ” عوامل استحکام خانواده ” نام گذاری شده است ٬ تصریح کرد : در این فصل که در سه بخش توسط دوتن از اساتید معرفی شده ارایه می شود٬ عوامل تاثیرگذار در استحکام خانواده مورد بررسی قرار میگیرد. روشهای ایجاد زندگی شاد و پرنشاط ٬ مدیریت تعارضات در خانواده و مهارتهای سازگاری عاطفی و رفتاری از مهترین بخش های این فصل است .

فاضلی در ادامه با اشاره به جزئیات فصل دوم، آن را کاملترین و مهمترین فصل این دوره عنوان کرد و افزود : این فصل در هشت بخش به دانشجویان ارایه می شود . مدیریت روابط با خانواده خود و همسر ٬ خانواده و آسیب های رسانه ٬ خانواده کانون فرزند آوری ٬ حسن معاشرت متقابل زن و شوهر٬ تفاوتهای روحی و جسمی زن و مرد و مدیریت اقتصادی خانواده از مهمترین بخش های این فصل است .

وی درباره فصل سوم نیز گفت : و اما در فصل سوم دانشجویان مزدوج اطلاعات جزئی و کاملتری از احکام و آداب ازدواج فرا می گیرند. احکام محرم و نامحرم و نگاه کردن ٬ احکام مراسم ازدواج ٬ پیرایش و آرایش ٬ احکام اختصاصی و گفتنی های حسن معاشرت اختصاصی برای آقایان و خانم ها از مهمترین بخش های این فصل است .

به گزارش مأوا ، فاضلی هچنین درباره نحوه ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی گفت : دانشجویان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آموزش های مجازی دانشگاهیان به آدرس http://un.nahad.ir ضمن ثبت نام و تکمیل اطلاعات و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به مطالعه و گذراندن سرفصل های آموزشی مربوط به این طرح اقدام کنند .

وی همچنین در پایان درباره مشوق های این طرح نیز تاکید کرد : اعطای گواهی آموزشی پایان دوره از سوی مرکز آموزشهای مجازی دانشگاهیان نهاد ، اعطای سهمیه عمره دانشجویی به فعالین و ممتازین دوره و اعطای جوایز نقدی و فرهنگی به فعالین دوره بر اساس نمرات کسب شده از امتیازات جانبی شرکت در این طرح می باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم