نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انتخاب دانشجو توسط هیات علمی، راهکاری موثر در مسیر ارتقای رشته تصویر برداری

رییس بخش تصویر برداری بیمارستان امام خمینی با بیان اینکه انتخاب دانشجو در رشته تصویر برداری توسط هیات علمی، راهکاری موثر در مسیر ارتقای این رشته است، تاکید کرد: رشته تصویربرداری دارای استادان مطرح با سطح علمی بالا است که می توانند دانشجویانی فعال در زمینه پژوهش و مقاله نویسی تربیت کنند.

دکتر حسین قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه پژوهش در هر لایه علمی نیازمند ثبات برنامه های بهداشتی درمانی است، خاطر نشان کرد: با سرکار آمدن افراد جدید و تصمیم گیرنده در نظام بهداشتی درمانی و آوردن برنامه پیشنهادی خود، برنامه های پیشین را لغو می کنند که منجر به عدم ثبات در برنامه می شود.

مدیر گروه تصویربرداری بیمارستان امام خمینی در ادامه یادآور شد: فرصت کم آموزش و کاغذبازی در پژوهش ها از دیگر عوامل جلوگیری از پیشرفت مورد انتظار است بنابراین مسئولان تصمیم گیرنده برای رفع این مشکل باید به دنبال راهکاری موثر باشند.

وی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات گران قیمت تصویر برداری نیازمند نیروی انسانی متخصص و هماهنگ با پیشرفت های روز دنیا است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت خالی دانشگاه ها در این رشته و ارز آوری از طریق پذیرش دانشجویان خارجی، کشور ما می تواند به قطب آموزشی منطقه تبدیل شود.

قناعتی تصریح کرد: تبدیل کشور ما به قطب آموزشی منطقه، تحکیم ستون اسلامی ایرانی، ایجاد احترام و محبت کشورهای دیگر نسبت به کشور ما، قبول بیماران به منظور کار درمانی از کشور های دیگر و شناسایی شدن در پایگاه اینترنتی جهانی را به دنبال دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه در مواقعی که جراحی امکان پذیر نیست، رادیولوژی تهاجمی روش درمانی مناسب است، گفت: تصویر برداری روشی است که بدون نیاز به شکافتن بدن، با دقت بالایی از ساختمان بدن اطلاع کسب می کند.

وی در پایان افزود: خون ریزی، شکستگی، نحوه تاثیر داروها، آناتومی بدن و عملکرد آن از جمله مواردی است که با روش تصویر برداری قابل مشاهده و کسب اطلاعات است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم