نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امیدوارم با تعامل مجلس و دولت ثبات و سامان در وزارت علوم برقرار شود

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار امیدواری کرد: با تعامل مجلس با دولت و به ویژه با دانشگاهیان، تلاطم‌ها و تنش‌ها به پایان رسیده و ثبات و سامان در وزارت علوم، برقرار شود تا در فضایی آرام در سایه حمایت دولت تدبیر و امید، دانشگاه‌ها پرشتاب در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) –منطقه خوزستان- دکتر محمد رعایایی در اولین کنگره ملی روانشناسی خانواده با بیان اینکه فعالیت این دانشگاه از سال ۱۳۳۴ آغاز شده است، گفت: نام این دانشگاه پس از حدود ۶۰ سال فعالیت، به نام شهید چمران سردار جنگ‌های نامنظم در هشت سال دفاع مقدس به کار خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه در ۱۷۰ هکتار شامل ۱۳ دانشکده فعالیت می‌کند، گفت: دانشگاه دارای قریب به ۱۷ هزار دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD است و ۵۴۰ هیئت علمی در این دانشگاه به فعالیت مشغول هستند.

رعایایی با بیان اینکه این دانشگاه در ماه‌های اخیر روزها و دوران سختی را پشت سرگذاشته است، اظهار امیدواری کرد: با تعامل مجلس با دولت و به ویژه با دانشگاهیان، تلاطم‌ها و تنش‌ها به پایان رسیده و ثبات و سامان در وزارت علوم، برقرار شود تا در فضایی آرام در سایه حمایت دولت تدبیر و امید، دانشگاه‌ها پرشتاب در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارند.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امید است نه تنها در آینده شاهد برگزاری بیشتر کنگره‌های ملی بلکه کنگره‌های بین‌المللی باشیم. در آن صورت است که می‌توانیم مدعی شویم به پیشرفت واقعی دست یافتیم چرا که تعامل میان دانشگا‌ههای ایران و دیگر کشورها می‌تواند راه برون‌رفت از رخوت علمی در کشور باشد.

وی ارتقای کیفیت آموزش به جای افزایش لجام‌گسیخته پذیرش دانشجو، تربیت متخصصان مبتکر و خلاق و کارآفرین به جای تولید صرفا دارندگان مدارک دانشگاهی در سطوح مختلف، یکپارچه سازی آموزش عالی در زیر چتر وزارت علوم، تأمین بودجه پژوهشی مکفی برابر با استانداردهای بین‌المللی، تأمین بستر لازم برای برقراری ارتباط علمی، پژوهشی، آموزشی بین دانشگاهیان و کشورهای دیگر به صورت شخصی، تأمین فضای آرام آزاد و علمی در دانشگاه در راستای ایجاد فضای لازم برای شکوفایی استعدادهای خلاق و پیشگیری از مهاجرت نخبگان را برای گشودن گره‌های آموزش عالی پیشنهاد داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم