نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امکان تحصیل زنان خانه‌دار در دانشگاه آزاد با راه‌اندازی رشته خانواده

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز نسل جدید دانشگاه‌ها کارآفرین هستند و ما در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت خواهیم کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر حمید میرزاده در نخستین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید، گفت: اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی در صدر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین نمایشگاه عرضه دستاوردهای پژوهشی و تجاری سازی شده واحدهای دانشگاه آزاداسلامی در سالروز تاسیس دانشگاه در ۳۱ اردیبهشت ۹۳ برپا می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ توسط مقام معظم رهبری با عنوان« اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: امروز نسل جدید دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های کارآفرین هستند وما در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان این که تمامی معاونت‌ها باید اثربخشی حوزه خود را افزایش دهند، افزود: دانشگاه آزاد باید دانشگاهی کارآفرین باشد نه مصرف کننده.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به منظور فراهم کردن امکان تحصیلات بانوان خانه دار، رشته‌ای به نام خانواده توسط معاونت آموزش یا سما راه اندازی می شود که ویژه زنان خانه دار است و این کار قطعا تاثیر مثبت و عمیقی بر بهبود وضیعت زندگی خانواه‌ها از نظر فرهنگی و اقتصادی خواهد گذاشت، به ویژه اینکه شکوفایی فرهنگی در سطح کشور را به دنبال دارد.

میرزاده گفت: بانوان خانه دار می توانند بصورت حضوری یا از طریق واحد الکترونیک(مجازی) دانشگاه در سطح کاردانی یا کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و در رشته‌های متنوعی که مرتبط با امور خانواده هستند ادامه تحصیل دهند.

وی بر استفاده بهینه دانشگاه‌ها اززمان تاکید کرد و گفت: فعالیت دانشگاه‌ها در سه ترم تحصیلی در طول سال بصورت اختیاری به نفع دانشجویان است، چرا که تعطیلی ۶ ماهه و غیر متعارف دانشگاه‌ها در طول سال، یک غصه ملی است که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

میرزاده از ایجاد تسهیلات مناسب در فرآیند نقل و انتقال دانشجویان خبر داد و گفت: از ترم آینده تمامی نقل و انتقالات به صورت الکترونیکی انجام شده و از این پس هیچ درخواستی به شکل حضوری و کتبی پذیرفته نخواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به موضوع قطعنامه اتحادیه اروپا اشاره کرد و افزود: قطعنامه پارلمان اروپا بی ادبانه و بی شرمانه و دخالت در امور داخلی ایران است. قطعا مسئولان پاسخ مناسبی به آن خواهند داد.

وی گفت: همین قطعنامه ثابت می‌کند که ما باید با تکیه بر توان علمی و فنی خود استقلال کشور را تضمین کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم