نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امکان ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل قرآنی در رشته های مختلف

قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: بعد از انقلاب اسلامی پر مخاطب ترین فیلم هایی که ساخته شده فیلم های قرآنی هستند اما تعداد آنها به ۱۰ فیلم نمی رسد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام حمید محمدی در همایش آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه گفت: بیش از ۱۰۰۰ فیلم از مفاهیم و مضامین قرآن می توان استخراج کرد اما متاسفانه تعداد آنها محدود است.

وی هم چنین با بیان اینکه انجیل تا کنون به بیش از ۲۵۰۰ زبان ترجمه شده است، افزود: قرآن تا دو سال قبل تنها به ۱۴۸ زبان ترجمه شده بود که اگر با تلاش مکرر تا ۱۰ سال آینده به ۱۰۰ زبان دیگر هم ترجمه شود، تازه به ۱۰ درصد ترجمه انجیل میرسد.

قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: ما میتوانیم بیش از ۱۰۰ شغل قرآنی در مرحله آغازین و بیش از ۱۰۰۰ شغل قرآنی در مراحل بعدی در رشته‌های هنری، فنی و صنعتی، مدیریتی و معارفی داشته باشیم.

لزوم تطابق سبد مهارتی دانش‌آموختگان با سبد نیاز کارفرما

در ادامه همایش آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه، دکتر حسن طایی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید به اقتضائات بازار توجهاتی داشته باشیم، افزود: در حال حاضر سالانه حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار نفر وارد بازار کار می‌شوند و اخیرا این تعداد به بالای ۹۰۰ هزار نفر رسیده است. در سال قبل نیز پیش‌بینی داشتیم که ۴۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که همین‌طور شد.

وی با بیان اینکه فاصله بین عرضه و تقاضا زیاد است، ادامه داد: رکود شغلی تنها به مشاغل قرآنی مربوط نمی‌شود. همچنین مشاغل قرآنی می‌توانند مشاغل خانگی، مشاغل خرد، کوچک و متوسط باشند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مشاغل قرآنی دیگر توضیح داد: طراحی تولید و نرم‌افزارهای قرآنی، تاسیس کسب و کارهای مربوط به پژوهش به منظور مطالعات قرآنی، مشاوره در امور مذهبی از طریق فضای مجازی، طراحی و تولید پیام‌های آموزشی و… می‌تواند جزو مشاغل قرآنی باشد.

طایی با اشاره به اینکه هر شغلی التزاماتی دارد تصریح کرد: دانش‌آموختگان باید سبد مهارتی داشته باشند که هرچه این سبد پربارتر بوده و تطابق بیشتری با سبد نیازهای کارفرما داشته باشد، آنها موفق‌تر خواهند بود.

وی درباره مولفه‌های این سبد مهارتی اظهار کرد: مهم‌ترین مساله دانش‌آموختگان تغییر دیدمان نسبت به مسائل پیرامون است و آنها باید مدام دانش خود را به روز کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: فرد باید توانایی یادگیری داشته باشد. همچنین داشتن کارآفرینی، امید و خلاقیت و ایده‌های جدید و نو از مولفه‌های این سبد مهارتی است.

طایی با اشاره به الگوی شایستگی در رشته‌ها بیان کرد: همیشه یک الگوی شایستگی وجود دارد که مولفه‌های آن مهارت، دانش و توانایی فردی دانش‌آموختگان است که اگر این مولفه‌ها کنار هم جمع بشوند، می‌توان گفت در فرد شایستگی وجود دارد.

وی درباره سایر مولفه‌های سبد مهارتی توضیح داد: فرد باید قابلیت تفکر انتقادی و توانایی برنامه‌ریزی داشته باشد. همچنین یکی از مسائل مهم در بازار کار، داشتن تعهد و اخلاق حرفه‌ای است که دانش‌آموختگان نیز باید به آن پایبند باشند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه میزان ماندگاری افراد در شغل‌ها زیاد نیست، گفت: علت این امر نداشتن دانش و اخلاق حرفه‌ای در کار است.

طایی سپس داشتن درک مثبت نسبت به رشته تحصیلی را از امور مهم دانست و گفت: دانش‌آموختگان باید با علاقه به تحصیل در رشته خود مشغول باشند و مبادا چون رشته دیگری قبول نشده‌اند،‌وارد این رشته شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: برای حضور در بازار کار همه دانش‌آموختگان باید به سبد مهارت‌ها توجه کنند و این سبد باید با سبد نیاز کارفرما تطابق یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم