نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امکان اخذ مجوز راه اندازی رشته پزشکی با احداث بیمارستانی مستقل

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: با احداث بیمارستانی مستقل بعنوان مرکز آموزشی درمانی، اخذ مجوز راه اندازی رشته پزشکی در این واحد دانشگاهی امکان پذیر خواهد بود.

دکتر سهراب رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه آذربایجان غربی، با تاکید براینکه طی سال‌های اخیر رایزنی‌هایی برای راه‌اندازی رشته‌های داروسازی و پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه صورت گرفته است، افزود: متاسفانه نتیجه‌ای حاصل نشده و احداث بیمارستانی بعنوان مرکز آموزشی درمانی مستقل، از شروط و ضوابط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای دادن مجوز جهت راه‌اندازی رشته پزشکی در این واحد است.

وی تصریح کرد: در این رابطه در سال جدید نخستین جلسه هیئت امنای استانی متشکل از استاندار، امام جمعه، رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی دولتی و جمعی دیگر از اعضای هیئت امنا برگزار خواهد شد که بنده بعنوان دبیر هیئت در جلسه مذکور تمام تلاش خود را جهت تصویب طرح ساخت بیمارستان خواهم کرد که انشاءا… بدنبال ساخت بیمارستان در اسرع وقت، مجوز لازم نیز گرفته شده و موفق به راه اندازی رشته پزشکی و چند رشته پرطرفدار این مجموعه خواهیم بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیان اینکه اقدامات لازم برای مجهز کردن دانشگاه به رشته علوم آزمایشگاهی انجام شده است، افزود: به محض دریافت مجوز از سازمان مرکزی، به جذب دانشجو در این رشته اقدام می شود.

وی همچنین در رابطه با راه‌اندازی برخی از رشته‌های پرطرفدار گروه ریاضی از قبیل مهندسی پزشکی نیز ادامه داد: برای شروع بکار هر رشته در مقطع کارشناسی از شروط اصلی، جذب حداقل ۳ عضو هیئت علمی با مدرک دکتری در رشته مورد نظر می باشد که اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ۲عضو هیئت علمی برای رشته مهندسی پزشکی دارد و بلافاصله با جذب یک عضو دیگر، پذیرش دانشجو در این رشته امکان پذیر خواهد شد.

سهراب رسولی اظهار کرد: طی سال گذشته ۵ رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع کارشناسی در این واحد دانشگاهی به دفترچه انتخاب رشته اضافه شد و برای ۱۵ رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد نیز از سازمان مرکزی مجوز گرفته‌ایم که متاسفانه بدلیل تغییرات انجام شده در پست و مقام افراد، وزارت علوم موفق به راه اندازی این رشته‌ها نشده است که امید می رود در سال جاری با پشتکار مسئولین دخیل، دانشگاه در این رشته‌ها خدمات آموزش ارائه دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی موفق به ارائه خدمات تحصیل در ۳۵ رشته در سطح استان آذربایجان غربی اشده ست، افزود: از این میان ۱۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۴ رشته در مقطع کارشناسی و ۴ رشته مربوط به مقطع کاردانی می باشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم