نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امضای تفاهم نامه همکاری وزارت علوم و شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

در پنجمین نشست هم اندیشی معاونین و مدیران همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه‌ها،‌مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی و فناوری، تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم و شورای عالی ایرانیان خارج از کشور امضا شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در پنجمین نشست هم اندیشی معاونین و مدیران همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه‌ها،‌مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی و فناوری که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران دکتر ، رئیس مجلس گرجستان، دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین المللی و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی و دکتر قوام شهیدی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ایران و مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا شد.

طبق متن این تفاهم نامه هدف آن بهره گیری از ظرفیت‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور و انتقال دانش و فناوری‌های نوین و موضوع آن همکاری در جهت توسعه آموزش و پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور با مشارکت ایرانیان مقیم خارج از طریق مرکز است.

بسترسازی ارتباطات بین المللی در بخش آموزش و انجام پروژه‌های مشترک به صورت دو یا چند جانبه و با اولویت ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد که از اول فروردین ۹۳ تا پایان سال جاری قابل اجرا است.

طبق این تفاهم نامه مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه های بررسی و پیشنهاد طرح‌ها و پروژه‌های مورد نیاز در بخش آموزش و پژوهش در حوزه‌های مختلف از جمله: فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، علوم تجربی و …،برنامه ریزی برای برگزاری حداقل ۲۰ دوره آموزشی توسط اساتید برجسته ایرانی مقیم خارج از کشور در دانشگاه‌های داخل،برنامه ریزی برای انجام ۵ پروژه تحقیقاتی مشترک مابین اساتید برجسته ایرانی خارج از کشور و دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی، ارائه گزارش پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌ها و تحقق میزان بهره گیری از اساتید و متخصصان ایرانی در فواصل زمانی سه ماهه به دبیرخانه شورای عالی متعهد می‌شود.

همچنین تعهدات شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با امضای این تفاهم نامه متعهد به انجام شروط ذیل می شود:

تخصیص downloadتا سقف ۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیصی به دبیرخانه در جهت حمایت از همکاری‌های پژوهشی و آموزشی متخصصان ایرانی خارج از کشور.

نظارت بر روند اجرای طرح‌ها و پروژه‌های آموزشی.

با توجه به متن تفاهم نامه روند اجرای کارهای تفاهم نامه از طرق ذیل محقق می شود:

– طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی و اساتید و متخصصان مورد نظر در کمیته‌ای با حضور نماینده دبیرخانه شورای عالی بررسی و پس از تصویب کمیته مذکور و تایید رییس کارگروه علمی و آموزشی شورای عالی، پروژه‌ها قابلیت اجرایی خواهد یافت.

– طرح‌ها و پروژه‌های آموزشی و پژوهشی که اولویت آن مورد تایید طرفین تفاهم نامه باشد.

– در برگزاری دوره‌های آموزشی، نیازهای دبیرخانه شورای عالی نیز لحاظ شود.

همچنین نحوه ارائه حمایت های مالی تدوین گزارش انجام پروژه‌های تحقیقاتی و برگزاری دوره‌های آموزشی، از طریق مرکز به دبیرخانه شورای عالی ارسال و پس از تایید، دبیرخانه مبالغ هزینه را به حساب دانشگاه و مراکز مربوطه و یا به شکل تهیه بلیت رفت و برگشت افراد موردنظر مرکز، پرداخت می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم