نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

امضاء تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی وزارت علوم و بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع)

وزارت علوم و بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با هدف ترویج و اعتلای فرهنگ رضوی در دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، این تفاهم نامه با هدف ترویج و اعتلای فرهنگ رضوی در دانشگاه های سراسر کشور ودر ۹ بند و ۱۵ ماده توسط دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و احتماعی وزارت علوم و دکتر سیدجوادجعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا (ع) به امضا رسید .

دکتر سید‌ضیاهاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دراین مراسم در سخنانی اظهار داشت: ما نیاز به نهضتی برای ترویج فرهنگ رضوی در کشور داریم و یکی از افتخارات ما این است که حرم امام‌ رضا (ع) درکشور ما قرار دارد و با توجه به این ظرفیت می‌توان در این حوزه کارهای بسیار بزرگی انجام داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در این راستا برگزار می‌کنیم جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) است که قرار شده دانشگاه‌ها نیز نقش پررنگی در آن داشته باشند.

دکتر هاشمی افزود: حوزه دوم کار ما در این راستا توسعه کانون‌های فرهنگی دینی و رضوی است که هم به بحث زیارت و هم به بحث توسعه علمی و دینی فرهنگ رضوی می‌پردازد و ان‌شاءالله این کانون‌ها مراکزی برای تقویت فرهنگ دینی باشد.

وی گفت: راه‌اندازی اردوها و کانون‌های زیارتی دانشجویان از نقاط مختلف کشور به سمت حرم امام رضا (ع) یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در این راستا انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای این برنامه‌ها در نظر گرفته شده که یک سوم آن سهم معاونت فرهنگی و مابقی آن سهم دانشگاه‌ها و بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع) است.

وی در خاتمه با بیان اینکه این فعالیت‌ها نباید مختص به دانشگاه‌های بزرگ باشد افزود: دانشگاه‌های سراسر کشور باید در این مسیر درگیر باشند.

همچنین در این مراسم دکترسیدجوادجعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا (ع) نیزبا اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) گفت: در برگزاری این جشنواره در سال‌های قبل همکاری‌هایی با دانشگاه‌ های استان خراسان رضوی وجود داشت ولی ما می‌خواستیم که این کار به صورت ملی انجام شود و امسال با پیگیری‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم این کار انجام شد و دانشگاه‌های بیشتری در این جشنواره حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: ان‌شاءالله بتوانیم از ظرفیت‌های عظیمی که در دانشگاه‌ها وجود دارد برای تعمیق بخشیدن به فرهنگ رضوی استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در راستای این تفاهم نامه ۱۶ برنامه هنری و فرهنگی در ۱۵ دانشگاه کشور در حال اجرا است که اجرای نمایشنامه، کتابخوانی، هنرهای تجسمی، ادبیات داستانی رضوی، سبک زندگی رضوی، کرسی‌های آزاد اندیشی و مناظره‌های رضوی ، نواهای رضوی و فضای مجازی از مهم ترین برنامه‌هایی است که در قالب این تفاهم نامه در حال اجرا در دانشگاه هاست .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم