نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اقدام ضددموکراسی رئیس‌جمهور مصر در انتخاب روسای دانشگاه‌ها

«عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور جدید مصر طی تصمیمی جنجالی اختیار انتخاب روسای دانشگاه‌های دولتی را توسط کارکنان و استادان دانشگاه‌ها لغو کرد تا خودش راسا این کار را انجام دهد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، السیسی، انتخاب روسای دانشگاه‌های دولتی مصر را که تا پیش از این توسط کارکنان و استادان دانشگاه‌ها انجام می‌شد با یک سیستم جدید جایگزین کرد تا بواسطه آن خودش اجازه انتخاب مستقیم روسای دانشگاه‌ها را داشته باشد. این اقدام به فاصله چند هفته پس از این صورت گرفت که السیسی اختیار دفتر ریاست جمهوری مصر را در دست گرفت.

هنوز هیچگونه اظهارنظر رسمی درباره این تغییر موضع منتشر نشده اما رسانه‌های محلی می‌گویند هدف از این اقدام بازداشتن استادان طرفدار حزب اخوان المسلمین از دستیابی به پست‌های مهم و حساس دانشگاهی است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «یحیی الفراز»، استاد دانشگاه دولتی «حلوان» در جنوب قاهره می‌گوید: تصمیم السیسی برای لغو اختیارِ انتخاب روسای دانشگاه توسط استادان و کارکنان دانشگاه‌ها به نوعی عقب‌گرد به گذشته ناموفق مصر و آغازی ناامیدکننده از سوی رئیس جمهور است.

وی افزود: از شنیدن این خبر بهت زده شدم زیرا السیسی که خود نیز با انتخابات به عنوان رئیس جمهور برگزیده شده، خودش انتخابات روسای دانشگاه‌ها را لغو می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم