نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اقدام ضددموکراسی رئیس‌جمهور مصر در انتخاب روسای دانشگاه‌ها

«عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور جدید مصر طی تصمیمی جنجالی اختیار انتخاب روسای دانشگاه‌های دولتی را توسط کارکنان و استادان دانشگاه‌ها لغو کرد تا خودش راسا این کار را انجام دهد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، السیسی، انتخاب روسای دانشگاه‌های دولتی مصر را که تا پیش از این توسط کارکنان و استادان دانشگاه‌ها انجام می‌شد با یک سیستم جدید جایگزین کرد تا بواسطه آن خودش اجازه انتخاب مستقیم روسای دانشگاه‌ها را داشته باشد. این اقدام به فاصله چند هفته پس از این صورت گرفت که السیسی اختیار دفتر ریاست جمهوری مصر را در دست گرفت.

هنوز هیچگونه اظهارنظر رسمی درباره این تغییر موضع منتشر نشده اما رسانه‌های محلی می‌گویند هدف از این اقدام بازداشتن استادان طرفدار حزب اخوان المسلمین از دستیابی به پست‌های مهم و حساس دانشگاهی است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «یحیی الفراز»، استاد دانشگاه دولتی «حلوان» در جنوب قاهره می‌گوید: تصمیم السیسی برای لغو اختیارِ انتخاب روسای دانشگاه توسط استادان و کارکنان دانشگاه‌ها به نوعی عقب‌گرد به گذشته ناموفق مصر و آغازی ناامیدکننده از سوی رئیس جمهور است.

وی افزود: از شنیدن این خبر بهت زده شدم زیرا السیسی که خود نیز با انتخابات به عنوان رئیس جمهور برگزیده شده، خودش انتخابات روسای دانشگاه‌ها را لغو می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم