نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اقامت ۴۰ درصد دانشجویان دانشگاه یزد در خوابگاه

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد: ۵۷۳۰ نفر از جمعیت دانشجویی دانشگاه یزد که معادل ۴۰ درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می‏‏دهند در خوابگاه‏‏های دانشجویی اسکان دارند.

دکتر “علی مروتی” در گفت‏‏وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، افزود: ۷۰ درصد دانشجویان اسکان شده این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی و قریب ۳۰ درصد را نیز دانشجویان کارشناسی تشکیل می‏‏دهند.

وی با بیان این که خوابگاه به دانشجویان غیر بومی روزانه تعلق می‏‏گیرد، افزود: با این حال دانشگاه یزد سعی داشته تا برای دانشجویان شبانه غیربومی و بعضاً دانشجویان بومی ساکن شهرستان‎‎های دور از مرکز استان نیز خوابگاه در نظر بگیرد.

مروتی تعداد دانشجویان دختر ساکن در خوابگاه‎‎های دانشگاه را ۳۲۳۰ نفر و دانشجویان پسر را ۲۵۰۰ نفر اعلام کرد و در ادامه گفت: از مجموع ۲۸ خوابگاه این دانشگاه تنها دو مورد استیجاری و برای دانشجویان پسر است و مابقی ملکی بشمار می‎‎آیند.

وی با اشاره به جذب کمتر دانشجو در سال تحصیلی جدید و به تبع آن افزایش محدودتر دانشجویان خوابگاهی در سالجاری در مقایسه با سال‎‎های قبل، از نبود مشکل و محدودیتی برای تامین خوابگاه برای دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

به گفته معاون دانشجویی دانشگاه یزد، خوشبختانه دانشجویان از تراکم اتاق‎‎های خوابگاه نیز رضایت دارند چرا که براساس ظرفیت به این فضاها اسکان داده می‎‎شود.

وی به کمک‏‎‏های چند سال گذشته خیرین و نیز اعتبارات تخصیص یافته در این باره اشاره کرد و گفت: با این افزایش ساخت خوابگاه‏‏‌های خیرساز قطعاً وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی استان را از وضعیت کنونی بهتر خواهد کرد.

مروتی همچنین از تلاش دانشگاه برای تجهیز خوابگاه‎‎ها به حداقل امکانات که از مطالبات دانشجویان است، اشاره کرد و افزود: البته خوابگاه‌ها در مقاطع زمانی مختلفی ساخته و تجهیزشده‌اند، لذا بعضاً نسبت به ساختمان دیگری از تجهیزات بهتر هستند و در برخی دیگر شاید کمی و کاستی‌هایی مشاهده شود.

وی تجهیز خوابگاه‎‎ها به سایت کامپیوتر، سالن‌های مطالعه، غذاخوری و همچنین ارائه تسهیلاتی مانند سرویس ایاب ‌و ذهاب بین خوابگاه و دانشگاه را از امکانات رفاهی خوابگاه‎‎های این دانشگاه برشمرد.

معاون دانشجویی دانشگاه یکی از عمده مطالبات دانشجویان مستقر در خوابگاه‏‏های دانشجویی این دانشگاه را در رابطه با بهبود وضعیت اینترنت خوابگاه ذکر کرد و گفت: ظرفیت اینترنت و شبکه برخی خوابگاه‏‏ها نیازمند ارتقاء و افزایش است.

به گفته وی، تعداد معدودی از دانشجویان این دانشگاه در خانه‏‏‌های استیجاری اقامت دارند ولی با این حال مسئولان دانشگاه از آنها نیز برای رفع مشکلاتشان سرکشی می‎‎کنند و همانند دانشجویان ساکن در خوابگاه، از آنها حمایت می‌‎کنند.

مروتی در پایان متذکر شد: البته هرچند مسئولیت نظارت بر دانشجویان در محیط دانشگاه و خوابگاه برعهده دانشگاه است ولی در بیرون از دانشگاه، دانشجو همانند دیگر افراد جامعه با مجموعه ‌قوانین مربوط به شهر مواجه است و در قبال این قوانین مسئول است ولی با این حال در صورت تخطی مراتب نیز به معاونت دانشجویی دانشگاه گزارش خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم