نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزودن ۵ رشته جدید به رشته‌های دانشگاه آزاد واحد انزلی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی انزلی از افزایش پنج رشته جدید به ۳۸ رشته کنونی در این واحد در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) – منطقه گیلان، علیرضا اقدامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رشته های مدیریت دولتی، ریاضی کاربردی، مکانیک با گرایش تبدیل انرژی و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی و کارشناس ارشد فقه و حقوق ( گرایش جزا و جرم شناسی) از جمله رشته های پیشنهادی این دانشگاه به سازمان مرکزی است.

وی گفت: وارت علوم، در خصوص ایجاد رشته مهندسی عمران با گرایش سازه، عمران با گرایش مکانیک خاک و پی و مکاترونیک در مقطع کارشناسی ارشد قول مساعد داده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی انزلی ارتقای کیفیت آموزشی را یکی از برنامه های این واحد بیان کرد و افزود: هم اکنون ۷۳ هیات علمی تمام وقت در این واحد فعالیت می کنند که بیش از ۸۰ درصد دکترا و دانشجوی دکترا هستند، همچنین دو استاد نیمه وقت و بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ استاد حق التدریسی داریم.

اقدامی با اشاره به تحصیل ۳۸۰۰ دانشجو در سال تحصیلی گذشته در این واحد عنوان کرد: از ۳۸ رشته موجود در این واحد سه رشته مربوط به ارشد است و از ۳۵ رشته کارشناسی پذیرش دانشجو در دو رشته با آزمون صورت می گیرد.

وی با اشاره به محدودیت های مالی دانشگاه و تامین منابع مالی از محل شهریه دانشجویان، به فروش ساختمان های بلا استفاده مجزا به منظور ایجاد یک ساختمان جدید آموزشی اداری در سایت موجود، احداث مسجد و خرید مجموعه ورزشی برای دانشجویان اشاره کرد و گفت: در تدوین بودجه سال ۹۳ ، ۱۲ درصد درآمد باید خارج از شهریه باشد.

وی افزایش رشته های صنایع دریایی و ایجاد سامانه جامع هوشمند را از دیگر برنامه ها برشمرد و با اشاره به قرار داشتن این واحد دانشگاهی در محدوده منطقه آزاد انزلی و بهره مندی از معافیت مالیاتی ابراز امیدواری کرد که با کمک مسئولان این منطقه شاهد ارتقای هرچه بیشتر علمی و سایر بخش های این واحد باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم