نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشجویان پزشکی/ تصویب اساسنامه سما

در پنجمین جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاداسلامی که با ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزاری شد، اساسنامه سازمان سما، ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری و افزایش حداقلی شهریه دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در حاشیه پنجمین جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاداسلامی، با بیان اینکه هیات امنا یکی از ارکان مهم دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود، اظهار داشت: در این جلسه مانند گذشته مورد حمایت های صمیمانه و مشفقانه اعضای هیات امنا قرار گرفتیم و با همراهی آنان توانستیم برخی مسائل دانشگاه که در قالب دستور جلسه مطرح شده بود، به تصویب برسانیم.

وی خاطر نشان کرد: قطعا مصوبات اخیر هیات امنای مرکزی دانشگاه، مسئولیت مدیران دانشگاه را دربرابر دانشجویان و دانشگاه مضاعف می کند.

اساسنامه سازمان سما تصویب شد

رییس دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به تصویب اساسنامه سازمان سما به عنوان اولین دستور جلسه هیات امنا، افزود: اساسنامه سازمان سما که شامل مدارس غیرانتفاعی سما و دانشکده های مهارت محور سما است، در سال ۱۳۷۴ تدوین شده بود که با توجه به تحولات اخیر در برنامه های دانشگاه نیاز به بازنگری داشت و درجلسه امروز این بازنگری به تصویب رسید.

وی درباره ضرورت این بازنگری، خاطر نشان کرد: در برنامه های اخیر دانشگاه آزاد، ماموریت های جدیدی برای سازمان سما از جمله افزایش مشارکت در برنامه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و … در نظر گرفته شده است، همچنین تاسیس مدارس بین المللی دو زبانه سما وتمرکز بر روی فعالیت های کاربردی و مهارت محوری از دیگر مواردی است که در اساسنامه جدید سازمان سما مورد توجه قرار گرفته است.

حداقل افزایش شهریه رشته های پزشکی برای دانشجویان موجود

دکتر میرزاده به مصوبه افزایش نرخ شهریه دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی اشاره و اظهار داشت: در جلسه امروز، برای نرخ شهریه داشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاداسلامی(مشغول به تحصیل) نیز مانند سایر رشته های علوم مهندسی و … افزایش حداکثر ۱۵ درصدی در نظر گرفته شد.

رییس دانشگاه آزاداسلامی با بیان اینکه رشته های پزشکی بسیارپرهزینه هستند، افزود: شهریه ای که از دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اخذ می شود، یک سوم شهریه پردیس های دولتی است و ما مجبوریم برای ادامه حیات دانشکده های پزشکی از منابع مالی رشته های دیگر مانند علوم مهندسی استفاده کنیم.

ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی

وی همچنین از موافقت اعضای هیات امنای مرکزی با ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: این معاونت برای اولین بار در چارت تشکیلاتی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده و قرار است سیاست های شورای اقتصاد و دانش بنیان را اجرایی کند. البته بحث تشکیلات آن به صورت مفصل درکمیسیون هیات امنا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

دکترمیرزاده در ادامه به ادغام دفتر روابط عمومی با حوزه ریاست تحت عنوان مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی اشاره و افزود: با مصوبه هیات امنای مرکزی، امور اجرایی و اداری مالی استانها نیز از یکدیگر تفکیک شدند. البته این تغییرات به معنای افزایش پست های سازمانی در دانشگاه آزاد نیست.

وی به دیگر مصوبات این جلسه اشاره و اظهار داشت: با توافق اعضای هیات امنای مرکزی، معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد نیز به عنوان دبیر شورای دانشگاه تعیین شد.

تصویب حدود ۹۰ درصد از تشکیلات ساختاری دانشگاه آزاد

دکتر میرزاده همچنین از تصویب حدود ۹۰ درصد از تشکیلات ساختاری دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: خوشبختانه سازو کارهای تشکیلاتی سازمان نیز در حال تکمیل شدن است.

گفتنی است جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاداسلامی با ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، وزیر بهداشت، معاون آموزشی وزارت علوم، دکتر جاسبی، دیگر اعضا و معاونان دانشگاه آزاداسلامی برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم