نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی وام‌های دانشجویی

رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزارت علوم با اعلام اینکه وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: امیدواریم با کمک از منابع موجود در صندوق علی‌رغم کاهش اعتبار امسال جمعیت مورد استفاده نیز کاهش نداشته باشد.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با توجه به اینکه اعتبارات کاهش داشت اما یک افزایش نسبی در پرداخت‌ها خواهیم داشت امیدواریم با منابع موجود صندوق تعداد افرادی که وام به آنها تعلق می‌گیرد اگر بیشتر نمی‌شود، کمتر نیز نشود.

آیین‌نامه انضباطی در اوایل ترم تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد

وی با بیان اینکه آیین‌نامه انضباطی در اوایل ترم تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد، گفت: به خاطر مشکلاتی که برای وزارت علوم در تابستان پیش آمد از برنامه عقب افتادیم چراکه بنا بود قبل از شروع ترم آیین‌نامه ابلاغ شود اما با وجود این مسائل در اوایل ترم تحصیلی جدید آیین‌نامه ابلاغ می‌شود.

معاون وزیر علوم با اشاره به مساله عفاف و حجاب در آیین‌نامه انضباطی گفت: این مساله یکی از هنجارها و الزامات است که دانشجو در دانشگاه باید رعایت کند و از قبل هم بوده و نیاز به تجدیدنظر نیست، هر نوع حرکاتی که خلاف هنجار پذیرفته شده کشور باشد به عنوان یک تخلف محسوب می‌شود و در چارچوب آیین‌نامه بررسی می‌شود.

صدور کارنامه سلامت در تمام مقاطع تحصیلی

صدیقی با اعلام اینکه در سال تحصیلی جدید تمام دانشجویان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند، اظهار کرد: در بحث بیمه سلامت بنا داریم تمام دانشجویان را تحت پوشش قرار دهیم و به دانشگاه‌ها نیز تاکید کرده‌ایم هر نوع عقب‌افتادگی را جبران کنند و صندوق رفاه آمادگی کامل داد تا تمام دانشجویان را تحت پوشش قرار دهد.

وی با بیان اینکه کارنامه سلامت در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز صادر خواهد شد، گفت: به تمامی دانشگاه‌ها دستور داده شده تا معاینات و چکاپ‌های کلی دانشجویان کنترل و بیماری‌هایی مثل فشار خون بیشتر صورت بگیرد و این مساله در اوایل ترم باید انجام شود.

از بررسی پرونده‌های بورسیه در تمام دولت‌ها استقبال می‌کنیم

رییس سازمان امور دانشجویان درباره کارگروه بررسی بورسیه‌های تحصیلی نیز افزود: اعضای کارگروه توسط سرپرست وزارت علوم مشخص شده و موارد به شکل جزیی پرونده به پرونده بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه از بررسی پرونده‌های بورسیه در تمام دولت‌ها استقبال می‌کنیم، گفت: جمع‌بندی‌های کلی و دسته‌بندی‌ها صورت گرفته است و آمادگی کامل دادید تا پرونده‌های تمام دولت‌ها را بررسی کنید اما آنچه در دولت گذشته اتفاق افتاده کاملا متفاوت بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم