نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش ۱۰ برابری بودجه فرهنگی دانشگاه آزاد

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش ۱۰ برابری بودجه فرهنگی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: از امسال برای هرگونه فعالیت فرهنگی که از سوی هر تشکلی صورت گیرد، بودجه جداگانه‌ای از سوی معاونت فرهنگی درنظر گرفته خواهد شد.

حجت‌الاسلام طه هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: حدود ۳۰ سال سرانه هر دانشجو ۵ هزار تومان در بودجه فرهنگی دانشگاه در نظر گرفته شده بود که از چند سال پیش این رقم به ۱۰ هزار تومان رسید اما از سال گذشته چهار دهم درصد بودجه کل دانشگاه، به ۴ درصد ارتقاء پیدا کرد و شاهد رشد ۱۰ برابری بودجه فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی اختصاص یافته هستیم.

وی با اشاره به بودجه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اظهارکرد: تشکل‌های دانشجویی از گذشته بودجه‌ای داشته‌اند که هر تشکلی که قانونا مجوز داشته باشد، اداره کل تشکل‌ها براساس فرآیند خود بودجه را به آن را تخصیص می‌دهند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تشکل‌های سیاسی اسلامی اگر کار فرهنگی انجام می‌دادند باید از بودجه خودشان هزینه‌ها را تامین می‌کردند، افزود: اما از امسال هرگونه فعالیت فرهنگی از سوی هر تشکلی انجام شود، بودجه جداگانه‌ای از سوی معاونت فرهنگی برای هزینه‌های آن اختصاص پیدا خواهد کرد.

طه هاشمی در مورد تعداد مجوزهایی که در طول یک سال برای تشکل‌ها صادر شده است، افزود: متاسفانه در دوره‌ای با تشکل‌های دانشجویی نامهربانانه برخورد شد و از آنجایی که بودجه دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویان تهیه می‌شود، حق نداریم هیچ دانشجویی را صرفنظر از تفکرات سیاسی او از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی محروم کنیم.

وی افزود: دانشجویان پول پرداخت می‌کنند بنابراین هرگونه بودجه‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی باید به تمام آنها اختصاص داده شود. یک دانشجو به صرف آنکه با مدیریت دانشگاه همسو یا غیرهمسو است، نباید در تخصیص بودجه تفاوتی با سایر دانشجویان داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درباره اجرای طرح ساعت فرهنگی در ترم جاری گفت: دانشجویان همواره گلایه داشتند که فوق‌برنامه کانون‌ها در ساعاتی اتفاق می‌افتد که دانشگاه فعال نیست و اساتید نیز نمی‌توانند در برنامه‌ها حضور داشته باشند. از امسال براساس بخشنامه ‌ای که در شورای راهبردی فرهنگی تصویب شد، دو ساعت از بهترین ساعات فعال دانشگاه به فعالیت‌های فرهنگی اختصاص پیدا می‌کند که مخاطب عام دارد.

طه هاشمی در پایان تاکید کرد: این بدان معنا نیست که در ساعات دیگر فعالیت فرهنگی انجام نمی‌شود، علاوه بر این هر ساله درهفته دوم مهرماه هفته فرهنگی نیز دیده شده تا فعالیت‌های فرهنگی سال گذشته در قالب جشنواره‌های مختلف ارائه شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم