نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش کمک هزینه دستیاران در طرح تحول سلامت

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جلساتی برای افزایش حقوق دستیاران خبر داد.

سید امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد گلایه هایی که در زمینه حقوق دستیاران وجود دارد، گفت: نمی‌توان گفت وجهی که به دستیاران پرداخت می‌شود را حقوق نامید. این وجه نوعی کمک هزینه است و ما حقوقی به دستیاران پرداخت نمی‌کنیم زیرا پرداخت حقوق مستلزم روابط قانون کار است و تعهداتی دارد که باید انجام شود.

وی با بیان اینکه این کمک هزینه بین ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است، افزود: این downloadبرای مجردین و متاهلان و براساس شاخص‌هایی مانند سال تحصیلی تعیین می‌شود. البته نرخ آن سال به سال متناسب با نرخ تورم رسمی افزایش پیدا می‌کند اما در اینکه این نرخ پایین و ناکافی است، هیچ شکی نیست.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر محدودیت منابع مالی، اظهارکرد: ما حدود ۱۲ هزار دستیار داریم که اگر بخواهیم به هرکدام ۱۰۰هزار تومان اضافه‌تر دهیم، downloadبسیار زیادی می‌شود که با توجه به مالی فعلی، بسیار سخت است.

ضیایی از علاقه وزیر بهداشت و افزایش کمک هزینه دستیاران خبر داد و افزود: ما سعی در افزایش وجه پرداختی به دستیاران داریم و قصد داریم این افزایش وجه را از طریق درآمد اقتصادی بیمارستان‌ها و طرح تحول سلامت تامین کنیم زیرا دستیاران هم در این طرح انجام وظیفه می‌کنند، اما منبع خاص دیگری برای این امر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تخصیصات وزارت بهداشت در بخش آموزشی بسیار پایین است، ادامه داد: کمک هزینه پرداختی به دستیاران باید از همین منبع پرداخت شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری جلساتی برای افزایش کمک هزینه دستیاران خبر داد و گفت: در جلساتی که برگزار شده است، صحبت‌هایی در مورد افزایش کمک هزینه به دستیاران شده است. دوره دستیاری دوره‌ایست که همه وقت افراد را می‌گیرد و فرد مجبور است تمام وقت خود را به این کار اختصاص دهد. ما درک می‌کنیم که این افراد هم خانواده و مشغله‌های متفاوت مالی دارند و مبلغی که دریافت می‌کنند پاسخگوی امور آنها نیست.

ضیایی در پایان خاطرنشان کرد: البته برخی از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های آموزشی به جز downloadتعیین شده مبلغی هم اضافه‌تر پرداخت می‌کنند، اما باز هم پاسخگوی معاش دستیاران مخصوصا در شهرهای بزرگ نخواهد بود. ما تلاش می‌کنیم این downloadرا افزایش دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم