نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش همکاری دانشگاه امیرکبیر با کشورهای اسلامی

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه درحال تسریع فرآیندهای پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه هستیم، گفت: برنامه داریم با دانشگاه های کشورهای اسلامی همکاری بیشتری داشته باشیم

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر ابوالقاسم مسگرپور طوسی در سلسله نشست‌های تبیین قیام امام حسین (ع) که با حضور ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزارشد افزود: درحال حاضر تعداد زیادی دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند که بیشتر این دانشجویان از کشورعراق هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر جزء دانشگاه‌های برتر کشوراست، تصریح کرد: طی سال های گذشته براساس سیاست های وزارت علوم همکاری بین المللی دانشگاه‌ها شکل گرفته است و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با گسترش واحد بین الملل خود در این زمینه برنامه های مشخصی از جمله پذیرش دانشجوی خارجی دارد.

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در این دانشگاه بستری فراهم شده تا دانشجویان خارجی بتوانند در دانشکده های اصلی تحصیل کنند و این امر موجب شده تا تعداد پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه افزایش یابد.

مسگرپور طوسی با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته ۱۰۰ تقاضا از دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه دریافت کرده ایم، خاطرنشان کرد: در سایت الکترونیکی دانشگاه تمامی مراحل پذیرش دانشجویان خارجی به صورت مکانیزه انجام می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسگرپور طوسی اضافه کرد: برای دانشجویان خارجی دوره زبان فارسی طراحی شده است و دانشجویان خارجی این دانشگاه قبل از تحصیل در رشته مورد نظر خود دوره های زبان فارسی را می گذرانند.

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی سال های گذشته این دانشگاه تفاهم نامه های زیادی با دانشگاه های خارجی و کشورهای اسلامی امضا کرده است و به طور مثال با دانشگاه های کشور عراق چهار تفاهم نامه منعقد کرده ایم.

مسگرپور طوسی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر درحال تسریع فرآیندهای پذیرش دانشجوی خارجی است، گفت: برنامه داریم با دانشگاه های کشورهای اسلامی همکاری بیشتری داشته باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم