نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه‌های انگلیس

آمار شکایات دانشجویان انگلیسی از دانشگاه‌های این کشور نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شکایت دانشجویان انگلیسی از وضعیت دانشگاه‌های این کشور در حالی افزایش یافته که بسیاری از آنها سالانه ۹۰۰۰ پوند شهریه پرداخت می‌کنند. این در حالیست که آنها برای حضور در نیمی از کلاس‌های درسی خود می‌بایست مسیرهای چندین کیلومتری را پیموده و نیمی دیگر از کلاس‌های درس خود را نیز به صورت آنلاین مشاهده کنند.

بیشترین درخواست‌ها و شکایت‌ها با ۹۹۲ فقره مربوط به دانشگاه «آنگلیا راسکین» بوده است. نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد شمار شکایت‌ها از دانشگاه‌های انگلیس حد فاصل سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ میلادی ۱۰ درصد بالاتر از سال تحصیلی ماقبل آن بوده است. بسیاری از این شکایت‌ها مرتبط با اعتراض دانشجویان نسبت به نمراتشان بوده اما سایر اعتراضات بیشتر متوجه محتوا و ساختار رشته‌های درسی در دانشگاه‌های این کشور است.

«دیوید ویلتس»، وزیر آموزش عالی انگلیس می‌گوید: افزایش تعداد شکایت‌های دانشجویان نشان می‌دهد آنها در ازای پرداخت سالانه ۹۰۰۰ پوند شهریه، خواستار استانداردهای بیشتر آموزشی هستند.

وی افزود: اگر شاهد شکایت‌های بیشتر هستیم به این دلیل است که دانشجویان اکنون بهتر می‌دانند از سرمایه گذاری خود در دانشگاه چه توقعی باید داشته باشند که به نظرم این تفکر خوبی است. وقتی دانشگاهی شهریه ۹۰۰۰ پوندی دریافت می‌کند موظف است نشان دهد که چه خدماتی را در ازای این پول به دانشجویان ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش شمار شکایت‌هایی که از سوی دانشگاه‌ها قابل حل و فصل نبوده و نیاز به دادرسی یک ارگان ذیصلاح خارج از دانشگاهی دارد نیز سالانه ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

«راب برنس»، یک مسئول داوری در آموزش عالی می‌گوید: دفترش به تنهایی در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۲۰۰۰ شکایت دریافت کرده که طی پنج سال اخیر شاهد رشد مستمر شکایت‌ها بوده‌ایم.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی،‌ به گفته وی بالا رفتن شهریه‌ها باعث شده دانشجویان برای رساندن صدای اعتراض خود انگیزه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم