نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه‌های انگلیس

آمار شکایات دانشجویان انگلیسی از دانشگاه‌های این کشور نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شکایت دانشجویان انگلیسی از وضعیت دانشگاه‌های این کشور در حالی افزایش یافته که بسیاری از آنها سالانه ۹۰۰۰ پوند شهریه پرداخت می‌کنند. این در حالیست که آنها برای حضور در نیمی از کلاس‌های درسی خود می‌بایست مسیرهای چندین کیلومتری را پیموده و نیمی دیگر از کلاس‌های درس خود را نیز به صورت آنلاین مشاهده کنند.

بیشترین درخواست‌ها و شکایت‌ها با ۹۹۲ فقره مربوط به دانشگاه «آنگلیا راسکین» بوده است. نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد شمار شکایت‌ها از دانشگاه‌های انگلیس حد فاصل سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ میلادی ۱۰ درصد بالاتر از سال تحصیلی ماقبل آن بوده است. بسیاری از این شکایت‌ها مرتبط با اعتراض دانشجویان نسبت به نمراتشان بوده اما سایر اعتراضات بیشتر متوجه محتوا و ساختار رشته‌های درسی در دانشگاه‌های این کشور است.

«دیوید ویلتس»، وزیر آموزش عالی انگلیس می‌گوید: افزایش تعداد شکایت‌های دانشجویان نشان می‌دهد آنها در ازای پرداخت سالانه ۹۰۰۰ پوند شهریه، خواستار استانداردهای بیشتر آموزشی هستند.

وی افزود: اگر شاهد شکایت‌های بیشتر هستیم به این دلیل است که دانشجویان اکنون بهتر می‌دانند از سرمایه گذاری خود در دانشگاه چه توقعی باید داشته باشند که به نظرم این تفکر خوبی است. وقتی دانشگاهی شهریه ۹۰۰۰ پوندی دریافت می‌کند موظف است نشان دهد که چه خدماتی را در ازای این پول به دانشجویان ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش شمار شکایت‌هایی که از سوی دانشگاه‌ها قابل حل و فصل نبوده و نیاز به دادرسی یک ارگان ذیصلاح خارج از دانشگاهی دارد نیز سالانه ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

«راب برنس»، یک مسئول داوری در آموزش عالی می‌گوید: دفترش به تنهایی در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۲۰۰۰ شکایت دریافت کرده که طی پنج سال اخیر شاهد رشد مستمر شکایت‌ها بوده‌ایم.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی،‌ به گفته وی بالا رفتن شهریه‌ها باعث شده دانشجویان برای رساندن صدای اعتراض خود انگیزه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم