نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش مدرک گرایی در کشور

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: وضعیت مدرک گرایی در کشور روبه افزایش است و این مسئله تبدیل به یک معضل مهم برای کشور شده است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان رضوی، جواد حدادنیا در نخستین همایش معرفی رشته‌های دانشگاهی که در محل دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد با بیان اینکه برخی رشته‌های دانشگاهی با قوانین اجتماعی و کار سنخیت ندارند اظهارکرد: کار، قوانین اجتماعی و رشته‌های دانشگاهی بر روی تعیین مسیر زندگی یک فرد تاثیر می‌گذارند.

وی عنوان کرد: دانشگاه‌ها از ابتدا شامل دانشگاه‌های آموزش محور، آموزشی پژوهشی محور و دانشگاه‌های کارآفرین تقسیم شده‌اند که امروز دانشگاه‌های کارآفرین جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: اگر دانشگاهی رویکرد کار آفرینی، اقتصادی و انسانی وارد نشود این دانشگاه به سمت آموزش محوری حرکت کرده است.

حدادنیا بابیان اینکه رشد شاخص پژوهش در کشور ما از برخی کشورها مانند عربستان، بنگلادش، زامبیا و کره عقب‌تر است اظهار کرد: این عامل به دلیل این است که پژوهش‌های لازم در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد و داوطلبان کنکور فقط در حوزه‌های درسی که تحصیل کرده‌اند وارد می‌شوند و ادامه تحصیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه داوطلبان کنکور همواره به دنبال رشته‌هایی هستند که در آن کسب موفقیت از اولویت‌های اول آنهاست تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاهی کشور بسیار زیاد است و امروز دانشگاه‌های ما در سطح جهان حرفی برای گفتن دارند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری افزود: یکی از نکاتی که داوطلبان کنکور باید به آن توجه کنند نگاه به ظرفیت‌های موجود در همان شهرو محل زندگی خودشان است.

حدادنیا بابیان اینکه هرکسی در اجتماع خود دارای نقش و جایگاه ویژه‌ای است افزود: این نگرش باید در ذهن داوطلبان کنکور نقش ببندد که پس از طی تحصیلات عالیه و مراحل مختلف آن این افراد به زادگاه خودشان بازگردند و در خدمت شهر و دیار خودشان باشند و آن را به سمت توسعه و آبادانی ببرند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم