نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش متقاضیان خارجی MD با تدریس علوم پایه به زبان انگلیسی دردانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در هفتاد و هشتمین کمیته پذیرش دانشجویان خارجی از افزایش متقاضیان خارجی دوره MD با تدریس مقطع علوم پایه به زبان انگلیسی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، کمیته هفتاد و هشتم جذب دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه از بهمن سال ۹۲ مقطع علوم پایه پزشکی عمومی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، گفت: تاکنون موفق به جذب ۱۵ دانشجوی خارجی در این مقطع شده‌ایم.

دکتر عرب خردمند افزود: این رویکرد زمینه‌ساز افزایش جذب دانشجویان خارجی برای دوره MD و در کنار آن بالا رفتن سطح متقاضیان تحصیل در دانشگاه شده است.

وی ادامه داد: به تازگی دانشکده داروسازی موافقت خود را برای برگزاری کلاسهای دروس مشترک با رشته پزشکی اعلام کرده است که امیدواریم از مهرماه ۹۳ محقق شود.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۱۰ دانشجو از طریق پذیرش آزاد جذب ‌شده‌اند، گفت: ۱۵ نفر از این دانشجویان به مقطع فارغ‌التحصیلی رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: به زودی جشنی به همین مناسبت در دانشگاه برگزار خواهد شد که در آن از دانشجویان برتر مسابقه عکاسی و کسانی که در آموزش این دانشجویان حمایت‌های لازم را داشته اند، تقدیر خواهد شد.

در ادامه درخواست ۲۵ متقاضی پزشکی عمومی مطرح شد که اعضاء کمیته جذب با پذیرش ۲۰ داوطلب موافقت کردند که این متقاضیان از کشورهای هند، تانزانیا، عراق، انگلستان، غنا، زامبیا، فلسطین، پاکستان، نپال، لبنان، بحرین، یمن، سوریه، افغانستان و کامرون درخواست تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران را ارائه کرده‌اند.

گفتنی است در این نشست همچنین در خصوص اعطای بورس به این متقاضیان نیز تصمیم‌گیری شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم