نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش ظرفیت خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: رویکرد فرهنگی این معاونت بر جذب حداکثر دانشجویان به فعالیت‌های فوق‌برنامه و رشد فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها استوار است.

دکتر ساسان موگهی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ منطقه خوزستان، اظهارداشت: تمامی توان خود را به‌کار بستیم که خوابگاه نیمه‌تکمیل بوستان در سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری برسد و با آغاز سال، وارد فاز اجرایی شود که این امر خوشبختانه صورت گرفت و خوابگاه بوستان با ظرفیت پذیرش ۴۰۰ دانشجو به زنجیره خوابگاه‌های دانشگاه اضافه شد.

وی افزود: متاسفانه در سال تحصیلی گذشته به علت کمبود خوابگاه‌های دانشجویی از خوابگاه‌های خصوصی برای اسکان دانشجویان استفاده شد که البته باز هم دانشگاه نیمی از هزینه‌های دانشجویان را پرداخت کرد و نیمی دیگر نیز توسط دانشجویان پرداخت می‌شد.

بهره‌برداری از خوابگاه ۵۲ واحدی دانشجویان متاهل

موگهی تصریح‌کرد: پیش از این ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از دانشجویان در ۲ خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اسکان داشتند که در ابتدای سال تحصیلی جدید، با بهره‌برداری از خوابگاه بوستان، ظرفیت کل خوابگاهی به ۳ هزار و ۲۰۰ نفر ارتقا پیدا کرد. همچنین در کنار تجهیز خوابگاه‌های دانشجویان مجرد، خوابگاه ۵۲ واحدی برای دانشجویان متاهل نیز آماده بهره‌برداری است و حداکثر ظرف مدت یک‌ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نظارت دانشجویان بر روند تهیه غذای سلف

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان را در جهت بهبود خدمات رفاهی به دانشجویان بسیار مهم دانست و افزود: به علت افزایش سطح اطمینان دانشجویان و بالا بردن سطح کیفی خدمات ارائه شده به آن‌ها، به خصوص خدمات مربوط به سلف سرویس، اعضای انتخاب شده توسط شورای صنفی دانشجویان مجاز هستند که بر تمامی روند تهیه غذای دانشجویان نظارت داشته باشند.

موگهی همچنین درباره تعداد اعضای شورای صنفی دانشجویان، افزود: به ازای هر ۱۰۰ دانشجو یک نفر عضو شورای صنفی انتخاب می‌شود که این افراد تمام مسائل آموزشی رفاهی مرتبط با دانشجویان را پیگیری می‌کنند و دانشجویان پس از انتخاب اعضای مورد اعتماد و مسئول خویش می‌توانند مشکلات موجود را از طریق این افراد به دانشگاه اعلام کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد:‌ نوع و میزان وام‌های پرداختی به دانشجویان در سال تحصیلی جدید نسبت به سال تحصیلی گذشته تغییری نکرده‌است و دانشجویان می‌توانند از وام‌های دانشجویی، ودیعه مسکن و وام اضطراری استفاده کنند. بازپرداخت وام نیز طبق روند گذشته، پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان و به صورت اقساط خواهد بود.

رویکرد فرهنگ‌محور معاونت دانشجویی

موگهی رویکرد معاونت دانشجویی فرهنگی را رویکردی فرهنگ‌محور دانست و تاکید کرد: رویکرد فرهنگی معاونت بر جذب حداکثری دانشجویان به فعالیت‌های فوق برنامه و رشد فعالیت‌های اجتماعی دانشجویان استوار است که در این جهت نیز سعی کردیم فعالیت‌های متنوعی مطابق با سلیقه‌های مختلف دانشجویان برنامه‌ریزی شود. این فعالیت‌ها طیف وسیعی از برنامه‌های ورزشی تا برنامه‌های افزایش دانش اجتماعی دانشجویان را شامل می شود.

تسهیل جستجوی مقالات برای دانشجویان

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه از تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای افزایش سرعت اینترنت دانشگاه خبر داد و گفت:‌ این مقدار هزینه صرف افزایش و بهبود سرعت و نوسازی تجهیزات اینترنت در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها شد. ضمن این که دانشجویان می‌توانند مقالات مورد نیاز خود را از سایت‌های طرف قرارداد به راحتی دریافت کنند.

فعالیت اتاق مشاوره در همه خوابگاه‌ها

موگهی از حضور کارشناسان ارشد در اتاق مشاوره خوابگاه‌ها به عنوان نقطه قوت خوابگاه‌ها یاد کرد و گفت : در تمامی خوابگاه‌ها کارشناسان ارشد مشاوره و مددکاری دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و دانشجویان در هر ساعتی می‌توانند با مراجعه به اتاق مشاوره خوابگاه، راه‌حل های منطقی را از مشاوران در جهت حل مشکلات خود دریافت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم