نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش سهمیه عمره دانشجویی

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: امیدواریم سهمیه عمره دانشجویی به سهمیه دو سال قبل که ۳۰ هزار سهمیه بود برگردانده شود، چراکه در سال گذشته ۳۴۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند و با روند کنونی ۲۰ سال برای اعزام آنها باید وقت صرف شود.

به گزارش خبرنگار سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فقیهی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بانک تجارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان حج و زیارت، افزود: مدت زمان اعزام دانشجویان حداکثر در سال جاری ۱۰ روز بوده است و بیش از ۱۵۰۰ نفر در مدت حج خود قرآن را ختم کرده‌اند. ۱۷۰۰ نفر نیز این کار را به صورت گروهی انجام داده‌اند. علاوه بر آن بیش از ۳۴۰ نفر مراسم عروسی خود را طی سفرعمره خود برگزار کردند.

وی ادامه داد: عمره دانشجویی یک حرکت ناب فرهنگی است که در آینده کشور، ثمرات آن را خواهیم دید و مقام معظم رهبری نیز به حضور جوانان در عمره نگاه ویژه‌ای دارند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم، محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت اظهار کرد: آینده کشور در دست دانشجویان است و کار ما خدمت‌رسانی به اقتصاد و فرهنگ کشور است و لازم است جوانان به زیارت بروند چراکه اعمال آنها بر سرنوشت جامعه اثرگذار است. در تلاش برای فراهم کردن تسهیلاتی هستیم که دانشجویان به راحتی بتوانند به سفر عمره بروند.

وی در ادامه گفت: لازم است همه سازمان‌ها کمک کنند و مکان‌هایی را برای دانشجویان مخترع فراهم کنند و امکانات لازم را در اختیار آنان قرار دهند. چراکه دانشجویان پس از اختراع برای تست وسیله ساخته شده خود مکان و منابع مالی ندارند و بر ما واجب است که به آنان کمک کنیم. در این جهت باید ماشین‌آلات و مواد در اختیار آنها قرار دهیم و پس از تولید اختراعشان از آنها پس بگیریم. این کار در نهایت به سود اقتصاد و تولید کشور است.

مدیرعامل بانک تجارت تصریح کرد: لازم است با یکدیگر تفاهم داشته باشیم و همدیگر را تخریب نکنیم چراکه در صورت یکی شدن همه دنیا از ما الگو می‌گیرند.

مقدم با اشاره به جلسه خود با معاونت وزارت ارشاد گفت: در این جلسه صحبت‌هایی در زمینه قرار دادن همه امکانات کاری برای خبرنگاران صحبت‌هایی انجام داده‌ایم. علاوه بر آن امیدواریم که امکاناتی برای حضور خبرنگاران حوزه حج و زیارت در عمره فراهم شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم