نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش حمایت مالی از دانشجویان نیازمندِ آفریقایی

بنیاد دانشجویی «مسترکارت» اعلام کرد: downloadقابل توجهی را به عنوان کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان نیازمند در آفریقا در نظر گرفته است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ریتا روی»، مدیرعامل بنیاد حمایتی مسترکارت که وظیفه آن ارتقای دسترسی جوانان به فرصت‌های تحصیلی است از تخصیص ۸۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار طی هشت تا ۱۰ سال آینده به عنوان کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان نیازمند خبر داد. دانشگاه‌های «ماکرره» در اوگاندا، «پرتوریا» و «کیپ‌تاون» در آفریقای جنوبی و دانشگاه صنعتی KNUST در غنا به شبکه جهانی ۲۱ دانشگاه مرتبط با این بنیاد ارائه طرح‌های کمک هزینه تحصیلی می‌پیوندند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، این برنامه طی سال‌های آینده بیش از پیش در قاره آفریقا توسعه می‌یابد و این برنامه به یکی از بزرگترین برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی در قاره آفریقا تبدیل خواهد شد که حدود ۱۵ هزار دانشجوی نیازمند از آن بهره‌مند خواهند شد.

روی درباره این طرح گفت: برنامه کمک هزینه تحصیلی یک برنامه ۱۰ ساله به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار و هدف آن تربیت رهبران جوان در آفریقاست. این یک طرح بسیار مهم با همکاری ۲۲ عضو است. این صندوق تاکنون تنها یک شریک در قاره آفریقا داشت که دانشگاه «آشسی» غنا است. شرکای آفریقایی جدید با بنیاد مسترکارت روز سوم دسامبر معرفی شدند. این برنامه همچنین به دانشگاه‌هایی که با کمبود منابع مالی دست و پنجه نرم می‌کنند این امکان را می‌دهد تا در شهرهای غیر از شهرهای اصلی و پایتخت فعالیت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم