نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش حمایت مالی از دانشجویان نیازمندِ آفریقایی

بنیاد دانشجویی «مسترکارت» اعلام کرد: downloadقابل توجهی را به عنوان کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان نیازمند در آفریقا در نظر گرفته است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ریتا روی»، مدیرعامل بنیاد حمایتی مسترکارت که وظیفه آن ارتقای دسترسی جوانان به فرصت‌های تحصیلی است از تخصیص ۸۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار طی هشت تا ۱۰ سال آینده به عنوان کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان نیازمند خبر داد. دانشگاه‌های «ماکرره» در اوگاندا، «پرتوریا» و «کیپ‌تاون» در آفریقای جنوبی و دانشگاه صنعتی KNUST در غنا به شبکه جهانی ۲۱ دانشگاه مرتبط با این بنیاد ارائه طرح‌های کمک هزینه تحصیلی می‌پیوندند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، این برنامه طی سال‌های آینده بیش از پیش در قاره آفریقا توسعه می‌یابد و این برنامه به یکی از بزرگترین برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی در قاره آفریقا تبدیل خواهد شد که حدود ۱۵ هزار دانشجوی نیازمند از آن بهره‌مند خواهند شد.

روی درباره این طرح گفت: برنامه کمک هزینه تحصیلی یک برنامه ۱۰ ساله به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار و هدف آن تربیت رهبران جوان در آفریقاست. این یک طرح بسیار مهم با همکاری ۲۲ عضو است. این صندوق تاکنون تنها یک شریک در قاره آفریقا داشت که دانشگاه «آشسی» غنا است. شرکای آفریقایی جدید با بنیاد مسترکارت روز سوم دسامبر معرفی شدند. این برنامه همچنین به دانشگاه‌هایی که با کمبود منابع مالی دست و پنجه نرم می‌کنند این امکان را می‌دهد تا در شهرهای غیر از شهرهای اصلی و پایتخت فعالیت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم