نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش حقوق، کارکنان و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بودجه ۱۳۹۴

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری شصت و نهمین اجلاس سراسری در آبان ماه، گفت: برگزاری اجلاس به این معناست که تمام واحدها، چالش های دانشگاه را مطرح کنند، سپس راه حل آنها تهیه و به عنوان مصوبه ابلاغ شود.


به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
دکتر حمید میرزاده در نشست با نمایندگان تام الاختیار در هیات های امنای استانی، با بیان اینکه قبل از برگزاری اجلاس شصت و نهم باید تکلیف مصوبات اجلاس گذشته مشخص شود، اظهار کرد: باید معاونان و نمایندگان تام الاختیار صورت مسئله واحدها را به راه حل تبدیل کنند و در نهایت این راهکارها به صورت آیین نامه تدوین و در اجلاس بعدی مطرح شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای اجلاس شصت و نهم کمیسیونی تشکیل شود، گفت: این کمیسیون باید هم کار پایش اجلاس را انجام دهد و هم پیشنهادها را از واحدها اخذ و آن را در قالب بخشنامه و کتاب اجلاس شصت و نهم تنظیم کند.

میرزاده در این رابطه تاکید کرد: هرموضوعی که به عنوان مصوبه کمیسیون تصویب شود، آن را در قالب بخشنامه یا آیین نامه ابلاغ می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال راهی باشیم که بتوانیم حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه را افزایش دهیم، تصریح کرد: حقوق کارکنان و اساتید واحدهایی که درآمد زا هستند، باید اضافه شود و حق مسلم آنهاست، اما این افزایش حقوق برای واحدهای ضررده منطقی نیست که باید بین این دو گروه تفاوتی وجود داشته باشد.

فرجی دانا یکی از بهترین وزرای علوم جمهوری اسلامی ایران است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه آقای فرجی دانا از نظر علمی و مدیریتی شخصیت توانمندی است، تصریح کرد: بنده شهادت می هم که یکی از بهترین وزرای علوم جمهوری اسلامی ایران دکتر فرجی داناست که از دوستداران امام، انقلاب و رهبری هستند.

وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه مجلس محترم حق استیضاح وزرای دولت را دارد، ولی زمزه این استیضاح تنها ۹ ماه پس از شروع به کار وزیر علوم مطرح شد که تزلزلی در کادر اجرایی و مدیریتی ایشان ایجاد کرد و هم اکنون نیز در آستانه آغاز سال تحصیلی و علاقه بدنه دانشگاهی به ایشان خوب است آرامش دانشگاه ها حفظ شود.

میرزاده با تاکید بر اینکه بدنه علمی ایران از جمله دانشگاههای دولتی و غیر دولتی به وزیر علوم اعتماد کامل دارد، گفت: دانشگاههای ایران به علت نشاط علمی، سیاسی و فرهنگی که در دانشگاهها تقویت شده نظرشان نسبت به ایشان مثبت است و اگر این استیضاح بدون توجه به این اقبال عمومی و بدنه دانشگاهی باشد توهین بزرگی به بدنه دانشگاهی کل کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه فرجی دانا این حق را دارد که سیستم خود را بهبود دهد، گفت: وقتی ۳۷۰۰ بورسیه غیر قانونی در دولت دهم انجام می شود، وزیر علوم نمی تواند چشم خود را بر روی این مسائل ببندد.

در دولت دهم دانشگاهها هیچ اختیاری از خود نداشتنند

میرزاده با بیان اینکه در دولت دهم دانشگاهها هیچ اختیاری از خود نداشتنند، تصریح کرد: در آن دوره به دانشگاهها هیات علمی و دانشجوی بورسیه بی سواد تحمیل می شد، اما در حال حاضر استیضاح مدیر توانمندی که برای رفع آن نقص ها دارد، سالم سازی می کند دور از انصاف است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در طول ۳۲ سال ۳۱۱۴ رشته دکتری و تحصیلات تکمیلی داشته است، خاطر نشان کرد: ما در ظرف چند ماه به علت تعامل خوبی که با وزارت علوم داشتیم توانستیم تعداد رشته های دکتری و تحصیلات تکمیلی را ۱۵۵۳ رشته افزایش دهیم و ۵۰۸ رشته دیگر هم در دست اقدام است.

وی افزود: این موضوع به علت نگاه مثبت یک وزارتخانه است که به این موضوع توجه دارد که باید بار مالی را را از دوش دولت و مردم بردارد و دانشگاهی که با پول مردم اداره می شود را تقویت کند.

وی با بیان اینکه کار وزارت علوم تعامل و کمک به بیت المال بوده است، گفت وزارت علوم نه تنها برای دانشگاه آزاد بلکه برای سایر دانشگاههای غیر انتفاعی هم این خدمات را انجام داده است و سیستم های دولتی هم از عملکرد وزارت علوم و تیم ایشان راضی هستند.

دستورالعمل نحوه فعالیت واحدهای بین الملل بازنگری می شود

در ادامه دکترعباسعلی نورا دبیر ستاد هماهنگی نمایندگان تام الاختیار در هیات های امنای استانی گفت: در جلسه نمایندگان تام الاختیار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه افزایش حق مدیریت و سرپرستی روسای محترم واحدها و مراکز دانشگاهی به بحث گذاشته شد و نمایندگان برای شش ماه اول سال ۹۳ نسبت به این افزایش حقوق تصمیم گرفتند.

وی با اشاره به اینکه بحث مربوط به واحدهای بین الملل در جلسه نمایندگان تام الاختیار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: نمایندگان تام الاختیار به این توافق رسیدند که دستورالعمل نحوه کار واحدهای بین الملل مورد بازنگری قرار گیرد.

نورا با تاکید بر اینکه واحدهای بین الملل باید موظف باشند که نسبت به پذیرش دانشجوی خارجی اقدام کنند، گفت: این واحدها باید حداقل های شرایط معاونت را برای ابقایشان داشته باشند و شرایط ادامه کارشان را احراز کنند.

دبیر ستاد هماهنگی نمایندگان تام الاختیار در هیات های امنای استانی با بیان اینکه در این جلسه تصمیم گرفته شد که معاونین و نمایندگان تام الاختیار برای مصوبات اجلاس ۶۸ طی مدت زمان معینی تعیین تکلیف کنند و گزارش های لازم را ارائه دهند، گفت: همچنین برای اجلاس بعدی که قرار است در آبان ماه برگزار شود تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم