نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش حداقلی شهریه کاملا قانونی و لازمه توسعه دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاداسلامی با تاکید بر اینکه باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان پرهیز کنیم، اظهار داشت: افزایش صورت گرفته در شهریه دانشجویان موضوعی کاملا قانونی، حداقلی و لازمه توسعه دانشگاه است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده با اشاره به جلسه هیات امنای استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اظهار داشت: از مساعدت آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و سایر دست اندرکاران این همایش و همچنین از حضور اعضا و معاونان دانشگاه و مدیران سازمان مرکزی در برگزاری با شکوه این مراسم قدردانی می کنم.

وی در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاداسلامی که صبح امروز با حضور معاونان برگزار شد، ضمن ابراز مراتب شکرگزاری به خاطر سلامتی و رفع کسالت مقام معظم رهبری، دوام توفیقات و سلامتی ایشان را از خداوند متعال خواستار شد.

میرزاده با بیان اینکه احساس مسئولیت مشترک یکی از مولفه های اساسی در مدیریت دانشگاه آزاداسلامی، به شمار می‌رود، گفت: شناخت کامل معاونان دانشگاه از فعالیت های جاری و زیربنایی دانشگاه به منظور دفاع و حمایت از عملکرد دانشگاه از ضروریات است.

عده ای از اینکه مجددا دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته، ناراضی اند

وی با دعوت از همکاران خود به تبلیغ واقعی عملکرد دانشگاه و عدم اکتفا به رسانه های وابسته به دانشگاه، برخی هجمه ها به دانشگاه آزاد اسلامی را به واسطه حضور رییس هیات امنا دانست و افزود: عده ای قصد داشتند تا دانشگاه را با تصمیمات خود به زوال بکشانند و هم اکنون آنها از اینکه دانشگاه مجددا در مسیر رشد و بالندگی و توسعه قرار گرفته است، ناراضی اند و احیای جایگاه علمی و اجتماعی دانشگاه را بر نمی تابند.

رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برخی از رسانه های خاص خبری تمام همت خود را وقف نقد عملکرد دانشگاه کرده و در سایه هجمه های خبری ناروا چشم بر موفقیت های دانشگاه و تلاش های صورت گرفته در طول یک سال اخیر و همچنین نحوه فعالیت سایر نهادهای دانشگاهی کشور بسته اند، گفت: از این دسته از رسانه ها سپاسگزاریم چرا که آنها، مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاداسلامی را در نیل به اهداف خود مصمم تر ساخته اند.

رییس دانشگاه آزاد افزود: این امر در حالیست که ۲۶۰۰ دانشگاه در ایران حتی واحدهای وابسته به دولت در پردیس های شبانه و خودگردان شهریه هایی تا دو برابر شهریه دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان مطالبه کرده اند، اما تنها دانشگاه آزاد مورد هجمه تبلیغاتی صدا و سیما و سایت های همسو قرار گرفته است.

وی با اعلام رضایت از فعالیت معاونان و همکاران خود در آستانه یک سالگی مدیریت جدید دانشگاه، اظهار امیدواری کرد: روز به روز مشکلات و موانعی که در آغاز راه وجود داشت برطرف خواهد شد.

باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم

دکتر میرزاده با تاکید براینکه باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم، اظهار داشت: افزایش صورت گرفته در شهریه دانشجویان موضوعی کاملا قانونی، حداقلی و لازمه توسعه دانشگاه است. وی با بیان اینکه در شرایطی که قریب به نیمی از واحدهای دانشگاه آزاداسلامی در مرز ورشکستگی قرار گرفته و نرخ تورم چندین سال اخیر در همه وجوه زندگی فردی، اجتماعی و … تاثیر گذار بوده است، در نتیجه تصمیمات مدیریت قبلی و توقف در پروژه های عمرانی دانشگاه مانند فضاهای آموزشی، کارگاه ها، بیمارستان ها موجب شده بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان زیان به مجموعه دانشگاه آزاداسلامی و قریب ۱۱ هزار میلیارد ریال کسری بودجه وارد شود.

رییس دانشگاه آزاد افزود: با این وجود هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی که متشکل از وزاری علوم و بهداشت است به افزایش حداقلی ۱۵ درصد نرخ شهریه که بسیار کمتر از شهریه دانشگاه های غیر دولتی، غیر انتفاعی و پردیس های خودگران دانشگاه های دولتی است، اکتفا کرده اند.

در این جلسه گزارش هایی مربوط به ساخت بیمارستان های دانشگاه، گزارش معاونان هماهنگی استان تهران ارائه و بررسی شد. همچنین درباره رشته های دکترا، نحوه بهره گیری از توانمندی های اساتید، اعضای هیات علمی و … بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم