نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش تخت‌های بیمارستانی دانشگاه آزاد به ۳۰۰۰ تخت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان مراسم افتتاح و رونمایی از دستاوردهای جدید حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در تمامی این سالها دانشگاه آزاد اسلامی بار نزدیک به ۲۰ درصد تولیدات علمی، ۳۰ درصد فعالیت های پژوهشی و نزدیک به ۴۰ درصد آموزش کشور به ویژه در حوزه پزشکی بر عهده داشته است.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده صبح امروز در جریان مراسم افتتاح و رونمایی از دستاوردهای جدید حوزه علوم پزشکی دانشگاه ازاد اسلامی که با حضور معاونان، مدیران، روسای واحدهای دانشگاهی، مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات و سایر مسئولان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر به تشریح بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمامی سالهای پس از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در نگاهی تطبیقی میان آنچه که در سالهای پیش از انقلاب در اختیار داشتیم و آنچه که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آوردیم باید شکر گذار خداوند رحمان و مدیون ملت بزرگ و عزیز ایران باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همگی باید دین خود را به مردم در پاسداری از این انقلاب و تمامی دستاوردهای آن ادا کنیم و این دین ادا نخواهد شد مگر با حفظ و توسعه تمامی دستاوردهای به دست آمده در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی که برای آن تلاش بسیار زیادی انجام گرفته است.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش عالی خواند و گفت: ایران در ۳۶ سال پیش در عرصه های علمی و فن آوری نقش بسیار کوچکی داشت و و میزان مشارکت ما در توسعه علم در سطح جهان کمتر از ۳٫/۰ درصد بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این سهم به ۶/۱ درصد رسیده شده است و این دستاورد تنها با توسعه زیر ساخت های آموزش عالی در کشور امکان پذیر شده است.

دکتر میرزاده تصریح کرد: توجه و تاکید امام (ره) به توسعه علم و دانش از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی موجب شد تا امروز کشور ما در منطقه و جهان در برخی از رشته ها سرآمد تمامی کشورها باشد .

وی با اشاره به تولید مقالات علمی در طول سالهای پس از انقلاب ادامه داد: سهم ایران در تولید مقالات علمی تا قبل از انقلاب اسلامی در حدود ۶۰۰ مقاله علمی بین المللی بود و این در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی به تنهایی در تمامی این سالها بیش از ۵۱ هزار مقاله علمی در منابع و نشریات علمی بین المللی منتشر کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: توسعه ایران در علومی مانند هسته ای ، نانو، پزشکی، هوا و فضا امروز عزت و اقتدار ملی ایران را تقویت کرده است و اگر تلاش و دستاوردهای هسته ای دانشمندان کشور نبود به طور حتم نام ایران این گونه در مجامع بین المللی مطرح نمی شد.

میرزاده در ادامه سخنانش با مرور خاطرات سالهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، تاکید کرد: هنوز حضور بی شمار مستشاران آمریکایی و غربی در کشور ما در بسیاری از صنایع در خاطر ما باقی مانده است روزگاری که افسران ایرانی در ارتش حتی اجازه تعمیر بی سیم ساده ای را به دور از چشم این مستشاران نداشتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر نقش این دانشگاه در توسعه علمی کشور افزود: در تمامی این سالها دانشگاه آزاد اسلامی بار نزدیک به ۲۰ درصد تولیدات علمی، ۳۰ درصد فعالیت های پژوهشی و نزدیک به ۴۰ درصد بارآموزش عالی و ۴۰ درصد بار آموزش کشور در حوزه علوم پزشکی را عهده دار است.

وی تصریح کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور هیچ نشانی از پارک های علم و فن آوری، مراکز رشد نبود و هم اکنون به جایگاهی در این زمینه رسیده ایم که دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی در اختیار دارد و حرکت خود را به صورت جدی تر در توسعه علمی و پژوهشی در چارچوب استانداردهای کیفی ادامه خواهد داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تمامی دستاوردهای این دانشگاه در حوزه پزشکی تاکید کرد: از تمامی همکاران در حوزه پزشکی این توقع را داریم که به حرکت خود به صورت مستحکم تر ادامه دهند و از هیچ کوششی برای توسعه هر چه بیشتر این حوزه دریغ نکنند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حمایت های دولت از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی غیر دولتی از دولتمردان به ویژه وزیران بهداشت و علوم انتظار دارد حمایت خود را از این نهاد علمی و پژوهشی دریغ نکنند و دستاورد عظیم انقلاب اسلامی را حمایت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برای سال آینده download10 هزار میلیارد تومان را برای آموزش عالی را از حیث منابع برای دانشگاه هزینه خواهیم کرد که از این میزان در حدود ۱۰۰۰ میلیارد آن به حوزه پزشکی اختصاص خواهد یافت.

دکتر میرزاده با تاکید بر این موضوع که برای اصلاح امور به زمان نیاز است، تصریح کرد: هیچ کسی نمی تواند از دولت انتظار داشته باشد ظرف مدت کوتاهی تمام نارسایی ها برطرف شود و این موضوع در دانشگاه آزاد اسلامی نیز صادق است و نواقص و اشکالات باید در مدت زمانی مشخص برطرف شود و دانشگاه آزاد همچنان بر تعهد خود مبنی بر رفع نواقص و اشکالات موجود پایبند است و اقدامات مهمی را در این زمینه از یک سال پیش آغاز کرده است.

دکتر میرزاده در ادامه این جلسه با اشاره به ابلاغ سند توسعه علم و فن آوری از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: بر اساس اهداف این سند، ایران تا پایان سال ۱۴۰۴ باید به قطب نخست علمی منطقه تبدیل شود و ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی کشور (GDP) از فعالیت های اقتصاد دانش بنیان تامین شود.

وی تصریح کرد: این موضوع به خوبی نقش دانشگاه ها به صورت عام و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت خاص را در تحقق این هدف نشان می دهد زیرا دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن ظرفیت بالایی از آموزش عالی کشور وظیفه سنگینی در تحقق سند توسعه علم و فن آوری ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۵۴ مرکز رشد و ۴۲۰ شرکت دانش بنیان است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد که تا پایان سال ۹۶ این تعداد به ۱۵۰ مرکز رشد و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان برسد.همچنین ساخت ۳۳ پارک فناوری در دستور کار قرار گرفته است که ۳ پارک در تهران و ۳۰ پارک در استان های کشور خواهد بود. همچنین تلاش داریم با اجرای برنامه ای ۷ هزار ۵۰۰ کارگاه و آزمایشگاه موجود در واحدهای این دانشگاه را به هم متصل کنیم.

وی در پایان با اشاره به توسعه رشته های چند نظمی در واحدهای علوم پزشکی تاکید کرد: با توجه به امکانات و ظرفیت های بسیار بزرگ در واحدهای پزشکی ، دانشگاه باید به سمت توسعه رشته های چند نظمی پزشکی و فنی و مهندسی حرکت کند.

دکتر میرزاده در پایان با اشاره به ساخت بیمارستان های جدید در واحدهای علوم پزشکی کشور تاکید کرد: هم اکنون ۱۱ بیمارستان دانشگاه در سراسر کشور فعال است و تا سال آینده ۵ بیمارستان جدید به این تعداد افزوده خواهد شد و تعداد تخت های بیمارستانی دانشگاه از ۱۵۰۰ تخت به سه هزار تخت افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بر توسعه رشته های علوم پزشکی و توجه به زیرساخت های لازم متناسب با استانداردهای بین المللی تاکید کرد.

در پایان این برنامه نیز طی مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان و چندین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی در استان اصفهان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه آزاد و همراهان همچنین ضممن افتتاح درمانگاه تخصصی بیمارستان فرهیختگان از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی آن بازدید کرد و در جریان روند ساخت و بهره برداری آن قرار گرفت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم