نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افت تحصیلی، علت اصلی مراجعه دانشجویان علوم پزشکی به مراکز مشاوره

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: بیشترین علت میزان مراجعه به مراکز مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی افت تحصیلی و مشکلات روان است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی افزود: در حال حاضر ما تقریبا در بیشتر خوابگاه های علوم پزشکی دارای دفتر مشاوره هستیم و در عین حال یک شبکه داخلی از مشاوران هم تعریف شده است که همه دانشگاه های علوم پزشکی به آن شبکه مشاوران متصل هستند و در تمامی مراکز می توانند از خدمات این شبکه استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت های مرکز مشاوره وزارت بهداشت برای ارائه خدمات به دانشجویان گفت: فعالیت های این مرکز در میان مراکز مشاوره نمونه است و از نظر کیفیت به گونه ای است که دو مرکز مشاوره وزارت علوم و دانشگاه آزاد خواستار الگوسازی از این مرکز شده اند.

فراهانی خاطرنشان کرد: پایش و اجرای تست های روانشناسی، پایش سلامت روان در دوران تحصیل، بررسی افت تحصیلی دانشجویان، پایش بیماری های مرتبط با سلامت روان و آسیب های اجتماعی از جمله این فعالیت ها است.

معاون وزیر بهداشت درباره سوءمصرف مواد در میان دانشجویان گفت: آمار این موضوع قابل بیان نیست اما بر اساس آمارهای مراجع قانونی از میزان شیوع سوء مصرف مواد دانشحویان، شیوع این موضوع در میان دانشگاه های علوم پزشکی در کمترین میزان است اما برای ما در وزارت بهداشت حتی یک نفر هم مورد قبول نیست چرا که این افراد قرار است در آینده سلامت مردم را در دست داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم