نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افت تحصیلی، علت اصلی مراجعه دانشجویان علوم پزشکی به مراکز مشاوره

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: بیشترین علت میزان مراجعه به مراکز مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی افت تحصیلی و مشکلات روان است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی افزود: در حال حاضر ما تقریبا در بیشتر خوابگاه های علوم پزشکی دارای دفتر مشاوره هستیم و در عین حال یک شبکه داخلی از مشاوران هم تعریف شده است که همه دانشگاه های علوم پزشکی به آن شبکه مشاوران متصل هستند و در تمامی مراکز می توانند از خدمات این شبکه استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت های مرکز مشاوره وزارت بهداشت برای ارائه خدمات به دانشجویان گفت: فعالیت های این مرکز در میان مراکز مشاوره نمونه است و از نظر کیفیت به گونه ای است که دو مرکز مشاوره وزارت علوم و دانشگاه آزاد خواستار الگوسازی از این مرکز شده اند.

فراهانی خاطرنشان کرد: پایش و اجرای تست های روانشناسی، پایش سلامت روان در دوران تحصیل، بررسی افت تحصیلی دانشجویان، پایش بیماری های مرتبط با سلامت روان و آسیب های اجتماعی از جمله این فعالیت ها است.

معاون وزیر بهداشت درباره سوءمصرف مواد در میان دانشجویان گفت: آمار این موضوع قابل بیان نیست اما بر اساس آمارهای مراجع قانونی از میزان شیوع سوء مصرف مواد دانشحویان، شیوع این موضوع در میان دانشگاه های علوم پزشکی در کمترین میزان است اما برای ما در وزارت بهداشت حتی یک نفر هم مورد قبول نیست چرا که این افراد قرار است در آینده سلامت مردم را در دست داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم