نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افتتاح ۲ خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

با حضور دکتر محمدرضا ‌فراهانی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، خوابگاه ۴۰۰ نفره دخترانه بوستان و خوابگاه متاهلی شهید‌رجایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، بهره برداری شدند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدرضا فراهانی در حاشیه افتتاح خوابگاه ۴۰۰ نفره بوستان اظهار‌ کرد: افتتاح دو خوابگاه جدید دانشگاه جندی‌شاپور اهواز، بازدید از وضعیت خوابگاه‌های این دانشگاه، بررسی امکانات موجود در خوابگاه‌ها و هم‌چنین نشست با دانشجویان از اهداف سفر به اهواز بوده است.

وی با بیان این‌که اغلب خوابگاه‌های دانشگاه‌های سطح کشور قدیمی هستند و به همین دلیل وضعیت مطلوبی ندارند، گفت:‌ ما خودمان نیز از وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی راضی نیستیم؛ البته خوابگاه‌هایی که اخیرا ساخته شده است، به‌لحاظ امکانات رفاهی وضعیت بهتری نسبت به خوابگاه‌های قدیمی دارند.

وی افزود: در این خوابگاه‌ها مکان‌هایی برای امور ورزشی و فرهنگی در نظر گرفته شده‌است، در‌حالی‌که خوابگاه‌های قدیمی اکثرا این تسهیلات را ندارند؛ البته به‌طور کلی خوابگاه‌ها‌ی موجود با خوابگاه‌های آرمانی که مدنظر ماست فاصله دارد.

دکتر فراهانی با بیان این‌ که برنامه نظرسنجی از دانشجویان درباره وضعیت خوابگاه‌ها در حال اجراست، ‌افزود:‌ برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که اغلب دانشجوی دکتری حرفه‌ای هستند و سال‌های زیادی در خوابگاه‌ها حضور دارند، وضعیت خوابگاه‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد و حتما باید در خوابگاه‌ها برنامه‌ای در نظر گرفته‌شود که به فعالیت‌های ورزشی و فوق‌برنامه آن‌ها نیز توجه شود؛ چرا که ‌تمامی این موارد ریز در زندگی دانشجویان موثر است.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت موجود خوابگا‌ه‌ها راضی‌کننده نیست، البته مشخص است که در سال‌های گذشته اقداماتی پیرامون بهبود وضعیت خوابگاه‌ها صورت گرفته است ولی هنوز تا رسیدن به نقطه آرمانی مد‌نظر ما فاصله زیادی وجود دارد.

وی یادآور شد: ما منابع مالی لازم از سوی دولت را برای ساخت، تجهیز و تکمیل خوبگاه‌ها در اختیار نداریم و به روش‌های تامین مالی دیگری فکر می‌کنیم که بتوانیم وضع موجود را بهبود بخشیم، ولی این قضیه در کوتاه مدت قابل حل نیست و در واقع فرایندی میان‌مدت و طولانی‌مدت است.

معاون فرهنگی و دانشجویی‌ وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت:‌ از برنامه‌های حوزه فرهنگی این است که برای کانون‌های فرهنگی، کانون‌های اجتماعی و تشکل‌های سیاسی فضایی باز کنیم که تعداد آن‌ها افزایش یابد. وی افزود: معتقدیم در برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و ورزشی می‌توانیم جمع بیشتری از دانشجویان را تحت پوشش قرار‌دهیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی و سیاسی فعالیت می‌کنند و باید شرایطی را فراهم کنیم که دانشجویان فرصت و فضای بیشتری برای فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی و ورزشی داشته باشند.

دکتر فراهانی تصریح کرد:‌ دانشجویان باید شکوفایی فرهنگی، علمی و هم‌چنین سلامت جسمانی خوبی داشته باشند و فضای باز سیاسی ایجاد شود تا حرف‌هایشان را بیان کنند و تضارب آرا و اندیشه صورت‌گیرد.

به گزارش ایسناو به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در مراسم افتتاح این دو خوابگاه دانشجویی، دکتر ساسان موگهی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر بهرام افشار مدیر دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و مهندس مجتبی اورکی مدیر روابط روابط عمومی دانشگاه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم