نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افتتاح پیاده راه دانشگاه و انقلاب اسلامی

باحضور معاون فرهنگی اجتماعی و معاون اداره کل فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، «پیاده راه دانشگاه و انقلاب اسلامی» در حد فاصل خیابان قدس تا خیابان ۱۶ آذر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در نهمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر امروز «پیاده راه دانشگاه و انقلاب اسلامی» با حضور سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی و میرزایی مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و هنر حد فاصل خیابان قدس تا ۱۶ آذر افتتاح شد.

دراین مراسم هاشمی بابیان اینکه درجریان مبارزات انقلاب نقش دانشگاهیان محوری است، اظهارکرد: مهم ترین ارکان انقلاب، رهبری، مردم، حوزه و دانشگاه هستند. در این میان بی شک دانشگاهیان نیز جزء خالقان انقلاب هستند که پیروزی انقلاب اسلامی بدون توجه آنها به نتیجه نمی رسید.

وی با تأکید براینکه باید نقش دانشگاهیان در انقلاب موردتوجه قرارگیرد،خاطرنشان کرد: دانشگاه و دانشگاهیان نقش مهمی در جریان به نتیجه رسیدن انقلاب حفاظت از آن و تحقق آرمان های انقلاب در حال حاضر تلاش زیادی می کنند که ازجمله این آرمان ها می توان به آزادی، مردم سالاری دینی، خودباوری و استقلال اشاره کرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به اینکه این نمایشگاه نشان دهنده تلاش،مجاهدت و نقش دانشگاهیان و حضور آنها در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انقلاب است، گفت: یکی دیگر از مهمترین نقش‌های دانشگاهیان جلوگیری از بی توجهی، درمعرض خطر قرارگرفتن و سوءتفسیر آرمان های انقلاب است که دانشگاهیان باید در تفسیر درست آرمان های انقلاب تلاش کنند.

وی درپایان افزود: این حرکت تلاشی برای صیانت از آرمان های انقلاب و نشان دادن نقش دانشگاهیان در انقلاب و عرصه هایی نظیر جهاد علمی و نرم افزاری است.

در ادامه عسگری معاون اداره کل فرهنگی اجتماعی وزیر علوم گفت: این طرح از سوی کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر و با هدف بازنمایی نقش و حضور دانشگاهیان در فرایند انقلاب اجراشده است.

وی ادامه داد: برمبنای این طرح قرارشد حدفاصل خیابان قدس تا ۱۶ آذر از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ بهمن ماه به عنوان «پیاده راه انقلاب اسلامی» نامگذاری شود.

عسگری با اشاره به اینکه ازجمله برنامه های این طرح اجرای موسیقی زنده، تئاتر خیابانی، کشیدن نقاشی به وسیله دانشجویان دانشگاه هنر و علمی کاربردی با موضوعات مختلف نظیر انقلاب است.

درحاشیه این مراسم شهرام شیرمحمدی یکی از مسئولان اجرایی این طرح اظهارکرد: زمانی که قرارشد این طرح را اجراکنیم تصمیم گرفتیم در این پیاده راه حس و حال روزهای انقلاب را به همه انتقال دهیم. در دوران انقلاب مردم باعجله و ترس و شبانه بر روی دیوارها شعار می نوشتند و به سرعت عکسی را بر دیوار می چسباندند، ماهم به دوستانمان گفتیم زمانی که می خواهید این عکس هایی که بازنمایی کننده دوران انقلاب و اتفاقات آن دوران است فکرکنید در دوران انقلاب هستید.

وی ادامه داد: سعی کردیم سه رنگ سبز، سفید و قرمز که آرمان های انقلاب در آن متبلوراست را بازنمایی کنیم همچنین سازه هایی طراحی کردیم که نشان دهنده استواری مردم در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم