نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افتتاح فاز دوم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

فاز دوم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان طی مراسمی در محل این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشنجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان،دکتر قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مراسم گفت: در هفته دولت ۱۱ پروژه در بخش بهداشت، درمان و سلامت با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در استان کردستان به بهره برداری رسیدند.

وی عنوان کرد: افتتاح هفت مرکز بهداشتی درمانی در شهرهای دیواندره، سروآباد، مریوان، قروه، سقز و سنندج، دو خانه بهداشت روستایی در مریوان و همچنین دو پروژه اوراژانس و بخش ICU بیمارستان امام حسین بیجار از جمله این پروژه ها بود.

وی با اشاره به اینکه امروز سه پروژه دیگر نیز در سنندج افتتاح می شود، افزود: فاز دوم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از جمله این پروژه هاست که با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال امروز به بهره برداری می رسد.

قدیمی با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از محل منابع داخلی دانشگاه تامین شده است، ادامه داد: این پروژه با زیربنایی به مساحت ۲۳۰۰ متر مربع ساخته شده است.

وی هدف از راه اندازی این مرکز را ارتقای فرهنگ سلامت، بهداشت دهان و دندان و ایجاد بستر آموزشی برای دانشجویان رشته دندانپزشکی و همچنین ارائه خدمات تخصصی به مردم عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هدف اصلی از افتتاح این پروژه را پذیرش دستیار رشته های تخصصی دندانپزشکی در آینده عنوان و اعلام کرد: علاوه بر آموزش دانشجویان دندانپزشکی، خدمات تخصصی دندانپزشکی نیز در این مرکز با تعرفه مناسب به مردم ارائه خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پروژه هایی که افتتاح می شوند، بلافاصله به مردم ارائه خدمات می دهند، یادآور شد:‌ امیدواریم این پروژه ها در ارتقای فرهنگ سلامت استان موثر باشند.

لازم به ذکر است در ادامه پروژه استخر سرپوشیده سلامت و همچنین مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ۱۱۵ کردستان نیز به افتتاح رسیدند که پروژه استخر سرپوشیده به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و پروژه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیز به مساحت ۷۵۰ مترمربع و ۱۵ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده بودند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم