نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افتتاح شعبه دانشگاه الزهرا(س) در ارومیه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه گفت: اسلام به مقوله‌ی علم، نگاه ویژه‌ای دارد و برای آن اهمیت فراوان قائل شده است تا آنجا که خداوند در قرآن کریم به «قلم» سوگند یاد کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی در مراسم افتتاح شعبه دانشگاه الزهرا(س) در استان آذربایجان غربی دانشگاه الزهرا (س) را مرکزی در جهت تعلیم و تربیت دختران کشور تعریف کرد و با تشریح جایگاه زن از نگاه دین اسلام، اظهارکرد: دین اسلام در دورانی که زنان در جهان فاقد هرگونه حق آموزش بودند بر حق کامل زنان در آموزش و کسب علم تاکید کرد و جایگاه ویژه ای به آنان داد.

امام جمعه ارومیه افزود: افتتاح شعبه دانشگاه الزهرا (س) در ارومیه نیز در راستای توجه به علم آموزی زنان، اقدامی قابل توجه و مهم است.

همچنین در این مراسم “صفرزاده” معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار نیز ضمن تبریک افتتاح شعبه دانشگاه الزهرا(س) در ارومیه گفت: اهمیت دانشگاه الزهرا(س) در پرورش استعدادهای علمی بانوان کشور واضح و مبرهن است و امید می‌رود افتتاح شعبه این دانشگاه در استان، گامی در جهت رشد و شکوفایی هر چه بیشتر بانوان استان باشد.

وی اظهار کرد: استان، استعدادهای بی نظیری در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی دارد که لازم است با جدیت و تلاش مستمر و تقویت مراکز علمی نسبت به توسعه همه جانبه استان و ارتقای جایگاه علمی آن اقدام کنیم.

“خزعلی” رئیس دانشگاه الزهرا (س) نیز در این مراسم از زحمات و حمایت های استاندار، وزارت علوم، نمایندگی ولی فقیه در استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در تاسیس و راه اندازی شعبه دانشگاه الزهرا(س) در ارومیه قدردانی نمود.

لازم به ذکر است در این مراسم سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در پیامی افتتاح شعبه دانشگاه الزهرا(س) در شهرستان ارومیه را تبریک گفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم