نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعلام نتایج نهایی آزمون فوق تخصصی دستیاری تا پایان هفته آینده

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به برگزاری آزمون فوق تخصصی دستیاری از اعلام نتایج نهایی این آزمون تا پایان هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ضیایی در حاشیه بازدید از سی و یکمین آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی رشته‌های بالینی پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر این آزمون در حال برگزاری است، گفت: در سال جاری بالاترین سطح پذیرش دستیار در رشته‌های فوق تخصصی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به ثبت نام ۷۰۶ داوطلب در این آزمون اظهار کرد: از این تعداد ۵۰۹ نفر مرد و ۱۹۷ نفر زن بوده‌اند که در ۲۵ رشته فوق تخصصی ثبت نام کرده‌اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه این آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ظرفیت پذیرش این آزمون ۳۷۰ نفر خواهد بود که اگر تعدادی از ظرفیت‌های ما نیز خالی بماند می‌توانیم از داوطلبان خارج از کشور با برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، استفاده کنیم.

ضیائی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در رشته‌های فوق تخصصی ایجاد شده و تقریبا نیاز کشور در این زمینه برطرف شده است، گفت: بر اساس پیش بینی ما حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ ظرفیت خالی خواهد ماند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشترین داوطلب را در این آزمون رشته‌های جراحی پلاستیک و گوارش بالغین دارد، گفت: معمولا ظرفیت این رشته‌ها پر می‌شود اما در حدود ۱۳ تا ۱۴ رشته از جمله بیماریهای قلب و عروق،‌ کلیه کودکان، قلب کودکان، جراحی قفسه صدری، روماتولوژی، گوارش کودکان، عفونی کودکان، غدد درون ریز کودکان، خون و سرطان کودکان، جراحی کودکان و روانپزشکی کودک و نوجوان این قابلیت وجود دارد که ظرفیت‌ خالی بماند و آن را در اختیار داوطلبان خارجی قرار دهیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی افراد در فوق تخصص به رشته‌های مذکور خیلی تمایل ندارند، تصریح کرد: البته در سال جاری ظرفیت شرکت کنندگان را افزایش داده‌ایم، از سوی دیگر در سال گذشته برای رشته‌های مختلف آزمون‌های جداگانه برگزار می‌شد که در سال جاری برای همه رشته‌ها آزمون کتبی برگزار می‌شود و آزمون شفاهی آنها جداگانه است.

ضیائی همچنین با اشاره به اعلام نتایج اولیه این آزمون تا جمعه شب پنجم اردیبهشت ماه، گفت: قبول شدگان مرحله اول در آزمون شفاهی که حدود دو روز طول می‌کشد شرکت می‌کنند که در نهایت نتایج نهایی تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه ایجاد ظرفیت‌های جدید بر اساس سند آمایش است، اظهارکرد: به همین دلیل رشته‌های فوق تخصصی را فعلا با شدت زیادی توسعه نمی‌دهیم؛ چرا که در رشته‌های فوق تخصصی تا حد زیادی نیاز کشور را تامین کرده‌ایم و تنها به ازای هر قطب یک رشته ایجاد خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به رشته‌هایی که داوطلب زیادی برای آنها وجود ندارد، گفت: برنامه ریزی‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهیم که این مسئله حل شود. برای مثال در بسیاری از این رشته‌ها افراد پس از گذراندن دوره تخصص باید طرح‌هایی را بگذرانند، اما ما برای این رشته‌ها طرح را معاف کرده‌ایم و می‌توانند مستقیم از تخصص و فوق تخصص بیایند.

ضیایی افزود: همچنین ممکن است اجازه دهیم که قبل از اینکه دوره تخصصی افراد تمام شود در آزمون فوق تخصصی شرکت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم