نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعلام اسامی بورسیه‌های غیرقانونی به‌ صلاح نیست

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی اعتراضات در مورد بورسیه‌های غیرقانونی گفت: بهتر است این کارها بدون جنجال و در یک فضای کاملا حقوقی و عادلانه انجام شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، سعد الله نصیری قیداری در حاشیه مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه پیام نور در مورد افشای نام متخلفان، اظهار کرد: ممکن است نام بردن افراد شائبه‌هایی را ایجاد کند که به صلاح دانشجویان و نظام نیست.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که برای رسیدگی به این پرونده‌ها انتخاب شده‌اند کار خودشان را انجام می‌دهند، افزود: آنها کار بدون ضابطه نمی‌توانند انجام دهند. هم کمیته بدوی و هم کمیته تجدیدنظر در چارچوب قانون عمل می‌کنند و ان‌شالله همه تلاش می‌کنند که حقی از کسی ضایع نشود.

معاون وزیر علوم در پاسخ به این سوال که آیا فردی از کمیسیون آموزش معرفی خواهد شد، گفت: از همین کمیسیون هم برای کمیته رسیدگی به پرونده‌های بورسیه‌های غیر قانونی فردی معرفی شده و حکم رسمی هم از طرف وزیر در این مورد صادر شده است.

قیداری ادامه داد: در کمیته بدوی دو نفر از مجلس حضور داشتند و در کمیته تجدیدنظر علاوه بر این دو نفر فرد دیگری هم از کمیسیون آموزش و تحقیقات با حکم وزیر عضو این کمیته شد.

وی در پاسخ به این سوال که رسیدگی به این پرونده‌ها در چند جلسه انجام خواهد شد، تاکید کرد: تعداد بورسیه‌ها حدود ۱۷۰۰ نفر بود که حتی اگر ۱۰ الی ۱۵ درصد این افراد هم اعتراض کنند چیزی حدود ۴۰۰-۵۰۰ نفر می‌شود و با اینکه درصد احکامی که در محاکم قضایی تجدیدنظر می‌شوند از این تعداد بالاتر است، اما رسیدگی به پرونده ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر هم زمانبر است.

معاون پارلمانی و حقوقی وزیر علوم در پایان اظهار کرد: در گذشته که کمیته‌ای برای رسیدگی به این اعتراضات وجود داشت حتی ایام تعطیل هم کار خود را با جدیت انجام می‌دادند. ان‌شاءالله این فرآیند با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم