نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعلام آمادگی ایران برای خواهرخواندگی با دانشگاههای عراق

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور عراق دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین ابراهیم صالح در این دیدار که عصر امروز در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش غیرمتعهد در محل وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه روابط موجود بین کشور ایران و عراق عمیق و ریشه‌دار است، افزود: وزرای علوم، مسوولیت بسیار مهمی برعهده دارند. با این حال ما باید در زمینه‌های علمی فرهنگی و سیاسی به دانشگاه‌های دو کشور را برای روابط بیشتر و تقویت پیوندهای فرهنگی توجیه کنیم.

دکتر فرهادی با تاکید بر اینکه مسوولیت وزرای علوم، مسوولیت سنگینی است، گفت: مسوولیت علم و آموزش برعهده ما است. خوشبختانه برای همکاری‌های دو کشور در ابعاد مختلف، زمینه بهتری فراهم است.

وی با بیان اینکه در زمینه همکاری‌های علمی و دانشگاهی در گذشته تفاهم‌نامه‌ای وجود داشت، گفت: ما پیش از این ۱۰۰ دانشجو به عراق اعزام کردیم. همچنین ۱۲۰۲ دانشجوی عراقی در کشور ما مشغول به تحصیل هستند که ما آمادگی اینکه تعداد دانشجویان افزایش یابد را داریم.

وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق تاکید کرد: باید دانشگاه‌های دو کشور را برای ایجاد یادداشت‌های تفاهم تشویق کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رییس دانشگاه الزهرا هم در این دیدار حضور داشت و وزیر عراق با اشاره به فعالیت این دانشگاه گفت: ما تصمیم گرفتیم یک شعبه از دانشگاه الزهرا را بین کربلا و نجف تاسیس کنیم و همه مراحل این امر صورت گرفته است.

حسین ابراهیم صالح با اشاره به دانشگاه‌های جدیدالتاسیس در کشور عراق گفت: این دانشگاه‌های جدیدالتاسیس به دنبال همکاری با دانشگاه‌های خارجی برای پیشرفت هستند و ما پیشنهاد می‌کنیم تعامل بین دانشگاه‌های عراق با دانشگاه‌ها قدیمی تهران افزایش یابد.

وی افزود: یکی از دانشگاه‌های عراق با یکی از دانشگاه‌های لندن خواهرخوانده شده‌اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه ی این صحبت وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق گفت: ایران هم آمادگی خواهرخواندگی خود را اعلام می‌کند.

به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه جندی شاپور نیز که در این دیدار حضور داشت، آمادگی خود را برای خواهرخواندگی با دانشگاه دارالحکمه عراق اعلام کرد.

سرپرست دانشگاه تهران نیز آمادگی این دانشگاه برای میزبانی سمینار مشترک عراق و ایران را اعلام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم