نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعلام آمادگی ایران برای تاسیس مراکز آموزشی و پژوهشی در بورکینافاسو

وزیر علوم گفت : ایران آمادگی دارد در تاسیس مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری به بورکینافاسو کمک کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در دیدار با دکتر عیسی توباسو گفت : هم اکنون ۱۸ دانشجوی بورکینافاسو در ایران تحصیل می کنند و ایران آمادگی دارد علاوه بر اعطای ۱۰بورسیه تحصیلی به دانشجویان بورکینافاسو ، تعداد بیشتری از دانشجویان این کشور را پذیرش کند.

وی با اشاره به وجود دانشگاههای بزرگ و با سابقه در تهران و شهرستان ها افزود : دانشگاههایی ایرانی در چارچوب دیپلماسی علمی از گسترش همکاریهای علمی و فناوری با بورکینافاسو استقبال می کنند و دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی دارد در تربیت نیروهای انسانی ماهر به بورکینافاسو مساعدت کند .

وزیر علوم بورکینافاسو نیز در این دیدار گفت : ما به پیشرفت های علمی ایران آگاهی داریم و در راستای افزایش تعامل علمی با ایران و استفاده از تجربیات ایران در توسعه علم و فناوری در اجلاس وزرای علوم و فناوری در تهران شرکت کردیم.

وی افزود : توسعه علم و فناوری برای بورکینافاسو اهمیت بالایی دارد زیرا این کشور برای از بین بردن فقر و مقابله با مشکلات اقلیمی نیازمند استفاده از دانش روز است و در همین راستا تلاش دارد با کشورهای پیشرفته علمی جهان مانند ایران همکاری داشته باشد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم نیز در این نشست گفت : آمادگی داریم نمایشگاه محصولات دانش بنیان را در بورکینافاسو برگزار کنیم و با برگزاری کارگاه آموزشی نحوه ایجاد پارک های علم و فناوری به مسئولان دانشگاهی بورکینافاسو آموزش دهیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم و مدیران سازمان امور دانشجویان این وزارت نیز در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم