نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعطای وام قرض‌الحسنه شرافتی به دانشجویان

هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور دکتر نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران، دکتر عارف، دکتر چمران، دکتر رضا فرجی‌دانا، دکتر معیدفر، دکتر کمره‌ای رییس دانشکده فنی، دکتر معظمی رییس دانشکده علوم مهندسی و رخشان بنی‌اعتماد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر نیلی با حضور در این مراسم اظهار کرد: ۸۰ سال پیشتازی در توسعه علم و فناوری و توسعه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را خدمت همه شما تهنیت عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: اگرچه تاریخ دانشگاه تهران و دانشکده فنی به زمان تاسیس دارالفنون برمی‌گردد، باید گفت که قدمت این دانشگاه به ۱۶۳ سال قبل برمی‌گردد.

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه این دانشکده دارای ۸۰۰۰ دانشجوست، اظهار کرد: جمعیت دانشجویی کل کشور بالای ۴۰ میلیون نفر است و جمعیت دانشجویی دانشکده فنی دو درصد این میزان را تشکیل می‌دهد، همه علاقه‌مندند در این دانشگاه حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه توجه به دانشکده فنی و کوشش در جهت ارتقای آن یک وظیفه ملی است، افزود: به همین دلیل است که سالگرد ۸۰ سالگی تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران به شدت مورد تشویق همه مسوولان قرار گرفته که حضور پرشور آنها در این جمع بیانگر همین امر است.

رییس دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در این سالگرد باید برنامه سال‌های آتی را نیز پیش‌بینی کنیم چراکه تنها ذکر دستاوردهای گذشته کافی نیست.

نیلی‌احمدآبادی با بیان اینکه امروز جامعه از دانشگاه انتظار بالاتری دارد، خاطرنشان کرد: کشور ما نیاز به تحول در عرصه‌های گوناگون دارد، این در حالی است که ما امروز در مرز بین دانشگاه‌های پژوهش‌محور کارآفرین هستیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه علمی یک راه ناگزیر است، گفت: بدون تکیه بر دانش امکان توسعه و رقابت وجود ندارد و من می‌توانم بشارت دهم که با تغییر نگرش در بدنه دانشگاه و تغییرات ساختاری که ایجاد شده و به وجود خواهد آمد، با کمک فارغ‌التحصیلان فنی و تمام کسانی که دل در گروی توسعه کشور دارند، دانشکده فنی شاهد پیشرفت‌های زیادی خواهد بود.

رییس دانشگاه تهران از تمامی اساتید، دانشجویان و دانش‌آموختگان و دوستداران دانش تقاضای کمک کرد و اظهار کرد: من فکر می‌کنم همه کشور آماده است تا در راه تحول گام برداریم و شاهد تحولات به مراتب بزرگتری باشیم. امیدوارم این نشاط که مثابه سرمایه‌ای برای حرکت به سوی روزهای پرامیدتر باشد.

به گزارش ایسنا، در ادامه دکتر محمدرضا انصاری از پیشکسوتان دانشکده فنی اظهار کرد: مسئولان باید بستر را برای پیشرفت جوانانی که خارج از کشور سفر کرده‌اند، فراهم کند.

همچنین حبیب‌الله بی‌طرف مدیرعامل بنیاد حامیان دانشکده فنی طی سخنانی گفت: از جمله عملکرد هفت ساله این بنیاد می‌توان به اعطای وام قرض‌الحسنه شرافتی به دانشجویان، گسترش فعالیت‌های پژوهشی، انتشار مجلات و کمک به اجرای طرح‌های پژوهشی اساتید و دانشجویان اشاره کرد.

مدیرعامل بنیاد حامیان دانشکده فنی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که در آینده نیازهای حمایتی دانشجویان مستعد در قالب وام و کمک هزینه از سوی این بنیاد ارائه شود.

همچنین مهندس علیرضا مهنا ضمن تبریک هشتادمین سالگرد دانشکده فنی از تدوین کتاب تاریخچه ۸۰ سالگی دانشکده فنی خبر داد و اظهار کرد: تا سال ۱۳۷۳ بیش از ۱۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشکده طی مبارزات انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس شهید شده‌اند بنابراین خانواده دانشکده فنی یک درصد از اعضای خود را در راه آرمان‌خواهی داده که این رقم بزرگی است.

در ادامه با حضور دکتر نیلی‌احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران، رضا فرجی‌دانا، دکتر کمره‌ای رییس دانشکده فنی، دکتر سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دکتر مهدی چمران، دکتر عطارودیان، دکتر بی‌طرف از بزرگان و استادان پیشکسوت دانشکده فنی دانشگاه تهران تقدیر شد.

همچنین لوح یادبودی به دکتر مهدی چمران به نیابت از خانواده او و برادر وی مصطفی چمران اهدا شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم