نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعطای مدرک علمی کاربردی به سربازان و زندانیان به کجا رسید؟

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی درباره دوره‌های آموزش‌های مهارتی در دوره سربازی و زندان‌ها گفت: طرح‌هایی که در دوره گذشته اجرایی شده در حال حاضر نیز ادامه دارد و هدف دانشگاه علمی کاربردی استفاده بهینه جوانان از وقت‌شان است.

مسعود شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: اکنون دوره‌های مهارت‌آموزی در برخی زندان‌های کشور در حال اجراست و زندانیان پس از آشنایی با مهارت های آموزشی و گذراندن دوره محکومیتشان آماده ورود به بازار کار و اشتغال می‌شوند.

وی در زمینه رشته‌های مهارتی موردنظر این دوره‌ها اظهارکرد: در هر زمینه‌ای که درآمدزایی و بازار شغلی وجود داشته باشد برای آموزش رشته های جدید اقدام می‌کنیم و امیدواریم به زودی شاهد ثمرات آن باشیم.

شفیعی با تاکید بر اینکه هدف دانشگاه علمی کاربردی استفاده بهینه جوانان از وقت‌شان است، افزود: در دوره‌های سربازی در برخی پادگان‌ها آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شود تا هم افراد پس از گذراندن دوره سربازی مدرک علمی کاربردی دریافت کنند و هم در طول این مدت از وقت‌شان بهترین استفاده را کنند.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی درباره تعداد سربازان تحت پوشش اظهارکرد: سهمیه‌ها در هر دوره متغیر است و کم و زیاد می‌شود.

وی درباره تعداد صندلی خالی‌های دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید گفت: هنوز ثبت‌نام‌ها به طور کامل انجام نشده است و آماری در دست نیست اما آنچه که مسلم است در سال‌های گذشته یک رشد سریعی اتفاق افتاد و اکنون داوطلبان کمتر می‌شوند اما امیدواریم درصد کاهش دانشجویان نسبت به دانشگاه‌های دیگر بسیار کمتر باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم