نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعطای بورسیه به دانشجویان سوری محدودیتی ندارد

وزیر علوم با وزیر آموزش عالی سوریه دیدار کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهادی که در این دیدار در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش عدم تعهد صورت گرفت، گفت: درزمینه اعطای بورسیه به دانشجویان سوری محدودیتی وجود ندارد و هر تعداد که این کشور درخواست کرده‌اند، بورسیه اعطا می‌شود.

آقای عامل مردینی ضمن تشکر از ایران به دلیل کمک‌هایی که به کشور سوریه ارائه می‌دهد، گفت: به خاطر کمک‌هایی که ایران به ما ارائه می‌کند، مخصوصا در زمینه جنگ ظالمانه‌ای که گروه‌های تروریستی به ما تحمیل کرده‌اند، از این کشور تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ایران و سوریه در زمینه سیاسی رابطه عمیقی دارند، افزود: امیدوارم در زمینه علمی و پژوهشی از طرف ایران حمایت بیشتری دریافت کنیم. ما نیازمند این توانمندی‌ها هستیم. همه کشورهای اروپایی از ما دور شده‌اند و به تعهدات خود پایبند نبوده‌اند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه زیرساخت‌های کشور سوریه از جمله مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها تخریب شده است، تاکید کرد: ما در ابعاد مختلف از کشور سوریه حمایت می‌کنیم، اما آنچه که به حوزه کاری ما برمی‌گردد، باید گفت اکنون ۴۶۸ دانشجوی سوری در ایران و در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند که ۶۶ نفر آنها در دوره دکتری مشغول به تحصیل هستند.

دکتر فرهادی افزود: ما آماده هستیم که از نظر آموزشی، تاسیس مراکز آموزشی، تبادل استاد با کشور سوریه همکاری کنیم. کشور سوریه ۸۰ بورسیه درخواست کردند که مورد تایید ما است.

وزیر آموزش عالی سوریه در ادامه گفت: بسیاری از دانشجویان توانمند سوریه در خارج از کشور هستند و ما نیازمند جبران این جای خالی مخصوصا در زمینه پزشکی هستیم.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز گفت: در این مورد با وزارت بهداشت صحبت کرده و افزایش همکاری را تاکید می‌کنیم، اما در مورد پذیرش دانشجویان غیرپزشکی که در حوزه ما است، فرایند کار را تسریع می‌کنیم. کشور سوریه هرچه نیاز دارد می‌تواند دانشجو به ایران بفرستد زیرا نیروهای علمی این کشور رفته‌اند و نیاز به بازسازی دارند.

عامل مردینی تاکید کرد: کشور سوریه هم آمادگی پذیرش دانشجویان ایرانی را دارد و این امر از طرف دولت این کشور اعلام شده است.

در ادامه مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی که در این دیدار حضور داشت، اظهار کرد: تعداد بورس‌هایی که به کشور سوریه ارائه می‌شد، در زمان دکتر فرجی‌دانا به ۲۸۰ بورسیه ارتقا یافت، اما در بخش غیربورس محدودیتی برای پذیرش نداریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم