نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعطاء ۱۵۰ میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان طی سال جاری

معاون اداری و مالی وزارت علوم از اعطای ۱۵۰میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان در سالجاری خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)– منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر محمدحسین امید در بازدید از دانشگاه یاسوج افزود: با توجه به سایت مناسب و موقعیت آن در شهر زیبای یاسوج، دانشگاه یاسوج ظرفیت تبدیل شدن به یکی از دانشگاههای خوب کشور را دارد. با تلاش مسئولان دانشگاه، هیئت رییسه، اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان آینده درخشانی خواهد داشت.

حمایت بیشتر از دانشگاههای مادر از سیاست های وزارت علوم است

وی اظهارکرد: حمایت بیشتر و بهتر از دانشگاههای مادر در هر استان از سیاست های وزارت علوم است تا بتوانند با سرعت بیشتر زیرساختهای خود را آماده کنند تا بتوانند به کار های اصلی یعنی آموزشی و پژوهشی خود بپردازند.

معاون اداری و مالی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در کل کشور به تعداد دانشجویان خوابگاه دانشجویی وجود ندارد قرار هم این نیست که به تعداد دانشجویان خوابگاه وجود داشته باشد بلکه بخشی از دانشجویان از خوابگاه دانشگاهها استفاده کنند و بخش خصوصی نیز در این زمینه همکاری و مشارکت کند و برای دانشجویان دانشگاهها خوابگاه بسازند و احداث کند.

امید تصریح کرد: این سیاست استفاده از بخش خصوصی بریا ایجاد و احداث خوابگاه دانشجویی چندین سال است که در وزارت علوم دنبال می شود و موفق بوده است و امیدواریم که در این استان نیز مردم و بخش خصوصی در این زمینه وارد شوند.

استفاده از خیرین برای ساخت خوابگاه های دانشجویی

وی ادامه داد: تا پایان برنامه پنجم، پروژه جدید خوابگاهی نخواهیم نداشت چراکه در حال تکمیل و به اتمام رساندن پروژه های قدیمی هستیم اما دانشگاههایی که با همکاری خیرین پروژه ای داشته باشند، کمک و حمایت می کنیم تا به اتمام برسند.

معاون اداری و مالی وزارت علوم بیان کرد: در سال آینده بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان بصورت متمرکز در اختیار وزارت علوم هست برای پروژه هایی که ۵۰درصد آنها را خیرین می سازند و یا از سایر منابع دانشگاهها ساخته می شود.

امید عنوان کرد: در برنامه سال آینده داریم که برای ساخت خوابگاههای دانشجویی دانشگاهها از ظرفیت خیرین کمک بگیرم و ۵۰درصد خیرین و ۵۰درصد را نیز دولت کمک کند که برای اجرای این طرح اعتبارات کافی داریم و موفق خواهد بود.

۲۶ هزار استاد تمام وقت در دانشگاههای دولتی داریم

وی با بیان اینکه طی سالجاری ۱۵۰میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان داده شده است، اظهارکرد:حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۳ بوده که در حال پیگیری است که ظرف دو هفته آینده تأمین خواهد شد که در این صورت میزان وام شهریه به دانشجویان نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون اداری و مالی وزارت علوم تأکید کرد: اساتید تمام وقت در مجموعه دانشگاههای دولتی ۲۶هزار نفر هستند که با مجموع دانشگاههای غیر دولتی، آزاد و غیر انتفاعی این آمار به بیش از ۵۰ هزار نفر می رسند.

بیش از ۲.۵ میلیون متر مربع پروژه بر زمین مانده داریم

امید اضافه کرد: بیش از ۲.۵ میلیون متر مربع پروژه بر زمین مانده داریم که از پنج درصد تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با این تخصیص اعتباراتی که هم اکنون داده می شود برای اتمام آنها حدود ۲۰ سال لازم است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین امید، معاون اداری و مالی وزارت علوم به همراه هیئت رییسه دانشگاه یاسوج از خوابگاههای دانشجویی، کتابخانه مرکزی، سلف سرویس، سالن آمفی تئاتر و دانشکده منابع طبیعی در دست ساخت این دانشگاه بازدید کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم